Cztery zastępy straży pożarnych interweniowało w piątek w Głowience. W drewnianym budynku mieszkalnym wybuchł pożar prawdopodobnie od bojlera na wodę.
W piątek (28.11) o godz. 04:13 w nocy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Głowience (Gmina Miejsce Piastowe).

- Zaspany mężczyzna prosił o pomoc bo w jego drewnianym domu jest dużo dymu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP stwierdzono pożar w drewnianym budynku mieszkalnym w pomieszczeniu kuchni, bezpośrednio przyległym do domu murowanego - relacjonuje bryg. Mariusz Kozak, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

Pożarem objęta była ściana w pobliżu bojlera na ciepłą wodę. Działania zastępów PSP oraz przybyłych jednostek OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu prądu elektrycznego oraz gazu od budynku. Strażacy podali jeden prądu gaśniczy z gaśnicy proszkowej, a następnie jeden prąd z szybkiego natarcia na palącą się ścianę a także rozebrali części konstrukcji ściany w celu dotarcia do ukrytego miejsca rozwoju pożaru, oddymili poddasze i część pomieszczeń mieszkalnych.

W działaniach trwających 2 godziny i 20 minut, brało udział 9 strażaków i 2 pojazdy z KM PSP Krosno oraz 8 strażaków i 2 pojazdy z OSP Turaszówka i Suchodół.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.