Tradycyjnie już, 1 czerwca Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krośnie zorganizował dla swoich podopiecznych Dzień Dziecka.
Dzień dziecka w SOSW w Krośnie organizowany jest w formie pikniku, zabaw, zmagań sportowych. Dzieci czekają na ten dzień bardzo długo i wyjątkowo się nim cieszą.

- W tym roku przygotowaliśmy między innymi bieg po zdrowie, zabawy sportowe i zabawy manualne, stanowiska do malowania twarzy, robienia fryzur. Nie zabrakło też ciepłych posiłków i oczywiście dyskoteki - powiedziała Katarzyna Bolanowska, dyrektor SOSW w Krośnie.

Dzień Dziecka w SOSW w Krośnie
Dyrektor Katarzyna Bolanowska z podopiecznymi SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krośnie opiekuje się dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim.
Na zajęcia od klasy I do VIII szkoły podstawowej uczęszczają dzieci z lekką lub umiarkowaną niepełnosprawnością intelektualną, do klasy branżowej uczniowie z lekką niepełnosprawnością, a do klasy przysposabiającej do pracy dzieci z umiarkowaną lub znaczną niepełnosprawnością.

Dzień Dziecka w SOSW w Krośnie
Dużą atrakcją podczas Dnia Dziecka było przeciąganie liny

W branżowej szkole I stopnia mogą uczyć się w zawodzie krawiec lub kucharz. Uczniowie oprócz tradycyjnych przedmiotów, mają między innymi zajęcia rewalidacyjne, zajęcia z neurologopedą, z socjoterapii. Mają też do dyspozycji dobrze wyposażoną pracownię komputerową.

Dzień Dziecka w SOSW w Krośnie
Dzieci mogły puszczać bańki mydlane

- Obecnie SOSW opiekuje się 144 podopiecznymi, nie tylko z Krosna i z powiatu krośnieńskiego, ale także z ościennych powiatów. Do dyspozycji jest internat, w którym przebywa obecnie 24 wychowanków. Czynny jest od niedzieli do piątku. Pomimo pandemii i wprowadzonego zdalnego nauczania w szkołach, ośrodek szkolno-wychowawczy w Krośnie pracował cały czas w trybie stacjonarnym - dodała Katarzyna Bolanowska.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.