19-latek wstawiał do lombardu w Krośnie rower, który wcześniej ukradł na terenie Jasła. Odzyskali go policjanci z jasielskiej komendy.
Do kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu, na ulicy Floriańskiej w Jaśle. W środę, 26 maja, właściciel pozostawił rower przy budynku mieszkalnym bez żadnego zabezpieczenia. Następnego dnia zorientował się, że jednoślad został skradziony i zawiadomił o tym policję. Poszkodowany nie posiadał żadnych dokumentów na podstawie, których można było zidentyfikować skradziony pojazd.

- Policjanci Wydziału Kryminalnego jasielskiej komendy ustalili okoliczności zdarzenia i podjęli działania zmierzające do zebrania śladów i dowodów pomocnych w wykryciu sprawcy. Na podstawie zgromadzonych informacji oraz zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze wytypowali podejrzanego. Podczas czynności odzyskali także skradziony rower, który znajdował się w jednym z lombardów na terenie Krosna - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik z jasielskiej policji.

Podejrzany w sprawie 19-letni jaślanin usłyszał w poniedziałek zarzut kradzieży i przyznał się do popełnionego przestępstwa.