Zawodnicy UKS 15 Krosno zdobyli 3 medale (złoto, srebro i brąz) na International Judo Baltic Cup w Gdyni – Puchar Polski Młodzików U16 i Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych U18. Gratulujemy!
W dniach 29 i 30 maja br. odbył się International Judo Baltic Cup w Gdyni – Puchar Polski Młodzików U16 i Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych U18. Turniej, w którym wzięło udział ok. 800 zawodników, młodzików, młodziczek, juniorek młodszych i juniorów młodszych odbywał się pod patronatem Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PZJudo. Gospodarzem imprezy było Gdyńskie Centrum Sportu.

30 maja w Pucharze Polski w kategorii wiekowej U18 Juniorka i Junior Młodszy zaprezentowali się na macie Joanna Bednarz, Anna Bednarz, Renata Nowak, Mateusz Gromek i Filip Bęben, który zdobył złoty medal kategorii do 90 kg. Filip wszystkie walki zakończył przed czasem pozostawiając w pokonanym polu zawodników z klubów MKS Truso Elbląg, KS KUZUSHI Kielce, KJ Koka Jastrzębie Jastrzębie-Zdrój i w finale pokonując zawodnika UKS Opty Gdynia.
Anna Bednarz startująca w kategorii 63 kg wywalczyła medal srebrny. Ania pokonała zawodniczki z klubów Judo MIZUKA Sp. z o.o. Opole, GKS ,,Olimpia" Grudziądz, JUDO TORA Wierzchosławice w finale nieznacznie ulegając reprezentantce GKS Czarni Bytom.
W kategorii 57 kg wystąpiła Joanna Bednarz, która po bardzo ciężkich walkach zdobyła medal brązowy mierząc się z zawodniczkami Klub Judo AZS Opol, UKS Tomita Elbląg, ulegając zawodniczce AZS UW Warszawa oraz wygrywając w walce o brąz z przedstawicielką klubu MKS Pałac Młodzieży Katowice.
Renacie Nowak nie udało się zbliżyć do strefy medalowej i ostatecznie zajęła 7 miejsce. Mateusz Gromek swój udział w turnieju zakończył w strefie eliminacyjnej.
Zawodnicy UKS 15 Krosno zdobywając 3 medale w klasyfikacji medalowej Juniorek i Juniorów Młodszych drużynowo 4 miejsce na 35 klubów biorących udział w zawodach.

Dzień wcześniej odbył się turniej Puchar Polski Młodziczek i Młodzików U16, krośnieński klub UKS 15 Krosno oraz Krosno Miasto Szkła było reprezentowane przez Judytę Borkowską kat. 57 kg, Zuzannę Grysztar kat. 70 kg, Bartosza Kosia kat. 42 kg, Aleksandra Findysza kat. 73 kg i Mikołaja Szeję kat. 60 kg.  Pomimo bardzo mocnych walk nie udało się im zbliżyć do strefy zapewniającej medale.
Opiekę trenerską podczas International Judo Baltic Cup w Gdyni zawodnikom zapewnił trener Mirosław Nowicki.

Po zawodach, od 31 maja do 1 czerwca odbył się Camp International Judo Baltic Gdynia w którym również uczestniczyli krośnieńscy judocy doskonaląc swoją technikę walk w parterze oraz stójce, tocząc także dużą ilość walk sparingowych. Camp prowadzony był przez trenerów Mariana Tałaja, brązowego medalistę Igrzysk w Montrealu, Przemysława Matyjaszka, 2-krotnego medalistę Mistrzostw Europy i Tomasza Jopka, trenera reprezentacji kadetów (juniorek i juniorów młodszych).

Joanna Bednarz, Anna Bednarz, Renata Nowak i Filip Bęben pod koniec czerwca wezmą udział w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych (OOM) które odbędą się w Łodzi.

Wyjazd na turniej mógł się odbyć dzięki wsparciu rodziców zawodników oraz Gminy Miasto Krosno, które jako sponsor w części wsparło wyjazd judoków na to wydarzenie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.