Mateusz Stanisz został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie "Śnieżny Dekalog". 10-latek wzbudził uznanie jurorów przygotowując spot filmowy o bezpiecznych zachowaniach na stoku narciarskim.
Uczestnicy ogólnopolskiego konkursu plastyczno-filmowego "Śnieżny Dekalog" doczekali się szczęśliwego finału kampanii. Konkurs odbywał się pod patronatem Komendy Głównej Policji w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Głównym celem działań była promocja odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów oraz popularyzowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

10-letni Mateusz Stanisz, uczeń klasy II Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach otrzymał wyróżnienie w kategorii twórcy spotu filmowego o tematyce bezpieczeństwa na stoku narciarskim. Chłopiec wcielił się w rolę reżysera i aktora jednocześnie, a planem filmowym stał się jeden z okolicznych stoków narciarskich. Mateusz w ciekawy sposób przedstawił zasady odpowiedzialnych zachowań na stoku, zachęcając do stosowania zasad dekalogu FIS.

Wyróżniony chłopiec odebrał nagrody z rąk insp. Leszka Buryły Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie. Szef krośnieńskich funkcjonariuszy gratulował 10-latkowi sukcesu w ogólnopolskim konkursie, dziękując za promocję bezpiecznych zachowań wśród swoich rówieśników.

- To wielkie wyróżnienie dla ucznia naszej szkoły. Warto pamiętać o bezpieczeństwie na stoku! - napisano na profilu społecznościowym szkoły, której Mateusz jest uczniem.