W Jedliczu odbył się sportowy Dzień Dziecka, rozegrano wiele sportowych konkurencji.
W ramach obchodów Dnia Dziecka w tym roku Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował 6 imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Były to: Turniej Piłki Siatkowej 2-jek, Zawody Wędkarskie, Turniej Piłki Nożnej, Turniej Łuczniczy, Turniej Ringo.

Dodatkową atrakcją w tym roku był przeprowadzony po raz drugi Gminny Test Coopera, który został zorganizowany przy współpracy z Karpacką Państwową Uczelnią w Krośnie.
I tym razem nie obeszło się bez nagród oraz słodkości dla wszystkich uczestników zawodów. Dla najlepszych drużyn przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które dla zwycięzców z pewnością będą miłym wspomnieniem po przebytych zmaganiach sportowych.

A oto szczegółowe wyniki i klasyfikacje końcowe przeprowadzonych konkurencji:

Turniej w Piłce Siatkowej 2-ek dziewcząt
W dniu 29 maja na hali sportowej GOSiR odbył się Turniej Piłki Siatkowej 2-jek dziewcząt. Zawody ze względu na duże zainteresowanie zostały podzielone na 3 kategorie wiekowe.

W pierwszej kategorii: kl. 4 i młodsze rywalizowało ze sobą 5 drużyn systemem „każdy
z każdym”. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół bez nazwy (Joanna Stareńczak, Aleksandra Janusz), drugie miejsce zajął zespół Molten IV (Kamila Jędrzejczak, Amelia Paszek), a trzecie zespół Błyskawice (Amelia Ślaska, Julia Czekaj ).

W drugiej kategorii: kl. 5-6 rywalizowało ze sobą 14 zespołów podzielonych na 3 grupy. Dwa zespoły z każdej grupy awansowały do grupy finałowej z przepisaniem wyników meczów grupowych. Pierwsze miejsce zajął zespół Kinderki (Nina Pelczar, Kinga Penar), drugie miejsce zajął zespół Karpatki Krosno (Natalia Majkut, Amelia Bąk), natomiast trzecie zespół Jupiki (Klaudia Bałuta, Urszula Jakieła).

W ostatniej kategorii: kl. 7-8 wzięło udział 5 zespołów, rywalizując ze sobą w systemie „każdy z każdym”. Pierwsza miejsce objęła drużyna Kserówki (Maja Głowacka, Aleksandra Paradysz), drugie miejsce drużyna Swag (Amelia Pudełko, Kinga Penar) oraz trzecie miejsce drużyna SP Potok1 (Klaudia Dobrowolska, Weronika Lipińska).

Zawody Wędkarskie
W niedzielę 30 maja mimo niekorzystnej pogody odbyły się zawody wędkarskie. Łącznie wystartowało 21 zawodników w jednej grupie wiekowej. Zwyciężczynią została Furmańska Magdalena uzyskując wynik 445 g na który złożyły się cztery złowione ryby. II miejsce zajął Bartosz Znój: dwie ryby o wadze łącznej 180 g, a III miejsce wywalczył Paluch Alan, łowiąc dwie ryby o wadze 170 g.

Gminny Test Coopera
Uzupełnieniem oferty z okazji Dnia Dziecka był przeprowadzony w dniu 30 maja Gminny Test Coopera. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne test odbył się na hali GOSiR. Nie zraziło to jednak uczestników. W tym roku dzięki wsparciu MUKS Podkarpacie Jedlicze, test cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, a także rodziców. Łącznie wystartowało 103 osoby. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz imienny certyfikat udziału w teście z podaniem osiągniętego wyniku. Dodatkową atrakcją imprezy były stanowiska Karpackiej Państwowej Uczelni z Krosna, na których studenci Zakładu Pielęgniarstwa i Wychowania Fizycznego pod kierunkiem opiekunów oferowali wykonywanie różnego rodzaju pomiarów min.: BMI, masa tłuszczu, procent tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa, ilość wody w organizmie, poziom tkanki wisceralnej, a ponad to pomiar cukru we krwi, ciśnienia oraz instruktaż pierwszej pomocy.

Turniej Ringo
1 czerwca we wtorek na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Jedliczu odbył się Turniej Ringo, w którym rywalizowało łącznie 40 zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary, natomiast za zajęcie 2 i 3 miejsca zawodnicy otrzymywali pamiątkowy medal. Ponadto zawodnicy do 6 miejsca otrzymali dodatkowo koszulki, które zostały ufundowane przez Powiat Krośnieński. Nagrody wręczali: Jolanta Smarzowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jedliczu, Wojciech Florczak - Dyrektor GOSiR Jedlicze, Piotr Bril - Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze, Radny Powiatu Krośnieńskiego.