73-letni mężczyzna upadł na balkonie swojego mieszkania i nie był w stanie podnieść się o własnych siłach. Z pomocą przyszli policjanci z posterunku w Korczynie.
W środę (16 czerwca) po godz. 11 do budynku posterunku w Korczynie zgłosiła się kobieta, która chwilę wcześniej, przechodząc chodnikiem, usłyszała dobiegające z balkonu kamienicy przy ul. Rynek wołanie o pomoc.
Policjanci natychmiast zareagowali, jednak po dotarciu w rejon wskazanego budynku okazało się, że wzywająca pomocy osoba znajduje się na piętrze kamienicy.

- Drzwi mieszkania były zamknięte, a sytuacja wymagała natychmiastowego działania. Policjanci zatrzymali przejeżdżający samochód, którego właściciel przewoził drabinę. Przy jej wykorzystaniu funkcjonariusze weszli na balkon budynku, gdzie leżał starszy mężczyzna. Policjanci udzielili pomocy poszkodowanemu, który prawdopodobnie doznał chwilowej utraty przytomności. Po jej odzyskaniu 73-latek nie był w stanie o własnych siłach wstać i wrócić do mieszkania. Sytuacja była poważna, gdyż rozgrzewająca się powierzchnia balkonu stwarzała dodatkowe niebezpieczeństwo przegrzania organizmu leżącego tam bezwładnie seniora - poinformował asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP w Krosnie.

Funkcjonariusze przenieśli mężczyznę do mieszkania i powiadomili pogotowie ratunkowe. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przetransportował 73-latka na szczegółowe badania do szpitala.