Co przekona mieszkańców do jazdy MKS-em? Nowe trasy, tańsze bilety, zniżki na przejazdy, stojaki rowerowe na przystankach, a może darmowy Internet? Rusza badanie opinii mieszkańców na temat miejskiego przewoźnika
Blisko dziesięć tysięcy osób każdego dnia podróżuje autobusami MKS Krosno, które przejeżdżają w tym czasie ok 5,5 tys. km. Komfort podróżnych i ich bezpieczeństwo są priorytetami miejskiego przewoźnika. Choć to duże liczby, pasażerów może być więcej. Czy względy ekonomiczne i dbałość o środowisko przekona niezdecydowanych? Może inne czynniki sprawią, że krośnianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości przesiądą się do autobusów? Wyniki ankiety mają dać odpowiedź na pytanie: co należałoby zmienić, aby mieszkańcy Krosna i okolic chętniej podróżowali autobusami MKS?

- Chcemy, aby MKS stał się przewoźnikiem spełniającym kryteria osób, które do tej pory nie podróżowały miejskimi autobusami. Chcemy przekonać tych, którzy omijają MKS szerokim łukiem – mówi Pan Roman Gierlach Prezes Zarządu MKS Krosno. Wiele opinii o miejskiej komunikacji to stereotypy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - mówi Roman Gierlach, prezes Zarządu MKS Krosno.

W ostatnich latach MKS uzupełnił i wymienił flotę swoich pojazdów. Nie są to już stare i wysłużone autobusy, do których ciężko było wsiąść i które nie były dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych czy rodziców podróżujących z wózkami dziecięcymi.

- Niemal wszystkie autobusy MKS są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie spełniają normy ekologiczne oraz zostały wyposażone w różne udogodnienia, jak np. bezpłatny Internet bezprzewodowy - dodaje prezes Roman Gierlach.

Krośnieński MKS stara się także reagować na zmieniające się potrzeby co do przebiegu tras, po których poruszają się autobusy. Powstające osiedla, park handlowy czy nowe tereny pod budownictwo jednorodzinne są włączane w schematy linii autobusowych.

- Kilka z pytań w ankiecie dotyczy tras autobusów. Chcemy dowiedzieć się czy wszystkie obszary w mieście są wystarczająco skomunikowane oraz czy przebieg linii jest dla mieszkańców odpowiedni a częstotliwość kursowania spełnia ich oczekiwania - mówi Dorota Nitka z Urzędu Miasta Krosna

W ankiecie pozostawiono również miejsce na to, żeby osoba biorąca udział w konsultacjach mogła podzielić się swoją opinią czy pomysłem dotyczącym MKS, o który nie została zapytana w pytaniach zamkniętych.
Anonimowa ankieta, złożona 34 krótkich pytań, dostępna jest przede wszystkim w Internecie. Jej wypełnienie nie powinno zając więcej niż 10 minut. Wersja drukowana dostępna będzie dla respondentów w Biurach Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Krosna (przy ul. Staszica i Lwowskiej) oraz w Biurze Obsługi Klienta MPGK przy ul. Fredry. Badanie opinii potrwa do 4 lipca 2021 r.

Ankieta jest dostępna: https://forms.gle/GhdxYBYm2FgdpezQ7

~Leon

02-02-2023 14:46 8 9

Witam. Czy kierowców tak samo dotyczy zakaz palenia papierosów w autobusie? Bo trafiłem dzisiaj na jakiś wyjątek.
Odpowiedz

~Busik

25-11-2021 12:34 32 40

Jakby w Krośnie wzorem z Japonii kierowcy bądź (zarząd) płacili kar za opóźnienia ze swojej kieszeni to nikt niekompetentny by tam nie pracował ! A tak taki zarząd MKS jest wylęgarnią różnych życiowych patologii
Odpowiedz

~Deadtrigger

27-06-2021 08:57 26 46

Do likwidacji lub zrobić darmowa komunikację bo i tak miasto dopłaca i to niemało. Kto układa rozkład jazdy? Chyba jakiś ułomny spocony grubas?
Odpowiedz

~ama

26-06-2021 21:07 30 45

drogie bilety a miało być tanio...
Odpowiedz

~Miłosz

25-06-2021 13:18 30 51

8/10
Czasami trafi się na nie uprzejmego kierowcę, ale zazwyczaj są bardzo mili. Bardzo podoba mi się to, że autor busy są hybrydowe.
Odpowiedz

~Ankieta

25-06-2021 08:01 25 54

Dno i dwa metry mułu. Dziadostwo, drogie bilety, kursuje to jak chce a trasy przejazdu układał ktoś z porażeniem mózgowym.
Odpowiedz

~polskipolakhusariapl

24-06-2021 23:54 28 49

A elegancko bilecik dostałem
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.