Budynek internatu przy Zespole Szkół w Iwoniczu przejdzie kompleksową modernizację. Pozwoli ona na zredukowanie kosztów ogrzewania i obniżenie kosztów funkcjonowania instytucji.
Trwają przygotowania do kompleksowej termomodernizacji budynku internatu przy Zespole Szkół w Iwoniczu. 17 czerwca został przekazany plac budowy wykonawcy, którym jest firma "Novum" z Krosna.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. starosta krośnieński Jan Pelczar, dyrekcja ZS w Iwoniczu, inspektor nadzoru Tomasz Ligęzka, przedstawiciele wykonawcy oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Inwestycja obejmuje m.in. wymianę instalacji c.o., przebudowę kotłowni gazowej i instalacji elektrycznej z wymianą opraw na LED, docieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz montaż ogniw fotowoltaicznych.

Koszt inwestycji to blisko 3,5 mln złotych z czego 3 mln to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozwoli ona na zredukowanie kosztów ogrzewania i obniżenie kosztów funkcjonowania instytucji. Prace planuje zakończyć się jeszcze w tym roku.