Maksymilian Wojtuń został wicemistrzem Polski w szachach podczas Mistrzostw Polski Dzieci do lat 6 i 7, które odbyły się w Poroninie.
W dniach od 6 do 10 czerwca odbyły się w Poroninie Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 6 i 7, w których wystartowali reprezentanci Krośnieńskiego Klubu Szachowego "Urania" MOSiR Krosno: 7-letni, Maksymilian Wojtuń oraz 6-letni, Stanisław Panasiuk.

Starszy z nich Maksymilian, bronił tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku i tym razem nie zawiódł, uzyskując 8 pkt. na 9 partii, zdobył srebrny medal. Złoty medal zdobył Miłosz Zajadlak z Oławy, który wyprzedził Maksymiliana lepszą wartościowością. Jest to kolejny sukces naszego utalentowanego szachisty, który czyni wielkie postępy i na stałe zadomowił się w czołówce krajowej w tej kategorii wiekowej.

Maksymilian Wojtuń szachy

Młody mistrz na co dzień trenuje w Krośnieńskim Klubie Szachowym "Urania" prowadzącym zajęcia szkoleniowe dla uzdolnionych dzieci i młodzieży. Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem gry 30 minut dla zawodnika na partię. Uczestniczyło w nich 41 najzdolniejszych adeptów "królewskiej gry" z całego kraju. Stanisław Panasiuk debiutował w tak poważnej imprezie i zajął 20 miejsce.

Wyjazd, przygotowanie i udział w mistrzostwach wspierał MOSiR Krosno, MPGK sp. z o.o w Krośnie oraz rodzice.