Miłośnicy czterech kółek z Krosna i okolic przeprowadzili mikołajkową zbiórkę prezentów dla wychowanków Domu Dziecka im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie.
- Wszystko zaczęło się od pomysłu aby pojeździć sobie wspólnie po mieście. Sam pomysł już nie jest nowy, takie spotkania są organizowane w Polsce i chcieliśmy z kolegami zrobić coś takiego w Krośnie bo jak wiadomo miasto umiera po godz 22 i nic się nie dzieje - mówi Artur, jeden z organizatorów Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu. Na Facebooku powstał profil który polubiło już na początku kilkaset osób. - Zrobiliśmy pierwszy spot w październiku na który przyjechało ponad 200 samochodów, później kolejne i w końcu I Spot Urodzinowy. Na nim zrodził się pomysł aby zrobić coś charytatywnego - mówi Artur.W sobotę 6 grudnia w Krośnie odbył się I Spot Mikołajkowy. Na parking przy ul. Okrzei przyjechało ok. 350 samochodów. Głównie z Krosna i okolic ale również z Sanoka, Brzozowa, Rzeszowa, Jasła, Mielca, Jarosławia a nawet Przemyśla. Pomagali także strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych, zabezpieczali trasę i sami przywieźli paczki z prezentami. Uczestnikom towarzyszyły również dwie karetki pogotowia - mówi Artur. Uczestnicy spotu przynosili wszystko - zabawki, artykuły spożywcze, kosmetyki, odzież a także owoce. - Wszystko zapakowaliśmy do pięciu samochodów kombi. Chyba nikt się nie spodziewał że będzie aż tak duży odzew. Sporo rzeczy było nowych z metkami - dodaje Artur.

W niedzielę zebrane prezenty trafiły do wychowanków Domu Dziecka im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie.

Organizatorzy zapowiadają kolejne spotkania. W drugą sobotę stycznia odbędzie się Spot Noworoczny. - Chcemy przywitać Nowy Rok w większej grupie na parkingu przy ul. Okrzei. Szukamy jednocześnie jakiegoś innego miejsca, lepiej oświetlonego. Odpowiedni byłby parking przy OBI w Miejscu Piastowym ale nie ma zgody właścicieli.