Krośnieński Holding Komunalny i Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie zawarły porozumienie o wspólnym prowadzeniu studiów dualnych na kierunku Inżynieria Środowiska. Co zyskają studenci, uczelnia i spółka?
Podpisanie umowy odbyło się 29 czerwca w rektoracie KPU w Krośnie. Efektem planowanych studiów dualnych współtworzonych przez Krośnieński Holding Komunalny i Karpacką Państwową Uczelnię w Krośnie ma być kształcenie wykwalifikowanych inżynierów o kompetencjach odpowiadających aktualnemu zapotrzebowaniu na rynku pracy w najbardziej perspektywicznych dziedzinach.

Nowa forma studiów dualnych ma mieć w dużej mierze charakter praktyczny, a rekrutacja na nową specjalność – Gospodarka o obiegu zamkniętym – ruszy wraz z nowym rokiem akademickim 2021/2022.

- Jesteśmy dumni z podpisania kolejnej umowy dotyczącej prowadzenia studiów dualnych naszej uczelni. Tym razem z jednym z najważniejszych przedsiębiorstw z naszego otoczenia społeczno-gospodarczego, czyli Krośnieńskim Holdingiem Komunalnym. Cieszymy się, że wiedza i umiejętności zawodowe praktyków będą przekazane naszym studentom - podkreślił rektor uczelni, dr hab. Zbigniew Barabasz, prof. KPU.

Będzie to możliwe dzięki realizacji przygotowanego specjalnie dla nich programu sześciomiesięcznych praktyk studenckich oraz tematów prac inżynierskich.

Podpisanie porozumienia

Krośnieński Holding Komunalny zadeklarował, że studentom nowej specjalności zapewni możliwość realizacji praktycznych form kształcenia w oparciu o infrastrukturę holdingu. Będą mieli możliwość odbycia praktyk zawodowych, realizowania prac dyplomowych. Ponadto studenci będą odbywali w spółce praktyki ponadprogramowe i staże, a najlepsi docelowo będą mieli szansę na stałą pracę.

KPU w Krośnie zobowiązała się natomiast zapewnić odpowiednią bazę naukowo-dydaktyczną oraz kadrę na naukową na potrzeby studentów Inżynierii środowiska, realizujących kształcenie na nowej specjalności.

- W najbliższych latach spawy związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym będą dominowały w naszym życiu gospodarczym, a my na tym polu jesteśmy i w dalszym ciągu będziemy bardzo aktywni, więc będzie nam potrzebna wykwalifikowana kadra. Nie mamy wątpliwości, że współpraca z krośnieńską uczelnią pomoże nam tą kadrę przygotować. Ponadto w proces kształcenia studentów będą też zaangażowani nasi pracownicy - stwierdził Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Prezes Janusz Fic dodał też, że od przyszłego roku, spółka planuje ogłaszać konkursy dla studentów na prace dyplomowe związane z tematyką funkcjonowania Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

- Pozwoli nam to analizować i rozwiązywać rzeczywiste problemy w funkcjonowaniu spółki przy udziale studentów i specjalistów z krośnieńskiej uczeni - powiedział Janusz Fic.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.