Bieszczadzka Grupa GOPR poinformowała o pierwszym w Polsce skutecznym odnalezieniu poszukiwanego za pomocą drona i programu SARUAV.
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 65-letniego mieszkańca gminy Dukla, który wyszedł z domu 28 czerwca w godzinach popołudniowych.

Poszukiwania w Dukli

Podczas akcji poszukiwawczej, następnego dnia, około godz. 19 namierzył go ratownicy z Bieszczadzkiej Grupy GOPR wykorzystując drona i system SARUAV. We wskazane miejsce zostali zadysponowani ratownicy a następnie Zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Poszukiwania w Dukli

Bieszczadzki GOPR informuje, że poszukiwania za pomocą bezzałogowego statku powietrznego jest jednym z wielu elementów wchodzących w skład poszukiwań zaginionego. Drony wraz z oprogramowaniem zostały zakupione w ramach projektu "CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine".

W blisko 24-godzinnych poszukiwaniach zaangażowani byli ponadto strażacy z JRG PSP Krosno, druhowie z OSP Dukla, OSP Równe, OSP Jasionka, OSP Iwla a także policjanci i członkowie grupy ratowniczo - poszukiwawczej Legion Gerarda.

~Kamil

30-06-2021 13:05 8 28

Dron jest super, no i te zdjęcia. Brawo
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.