Od czwartku (1 lipca) działalność rozpoczął basen sezonowy w Iwoniczu-Zdroju.
Basen znajduje się przy Alei Leśnej w Iwoniczu-Zdroju. Oddany do użytku 1 lipca 2019 roku. Nowy basen kosztował 2 miliony 700 tys. złotych i został wybudowany z unijnym wsparciem. Z kąpieliska cieszą się kuracjusze, turyści i mieszkańcy Iwonicza-Zdroju.

Basen posiada kształt dwóch połączonych ze sobą prostokątów przedzielonych niską ścianą znajdującą się pod wodą, która dzieli basen na dwie zasadnicze części: głębszą o wymiarach 18,00m x 13,00m i głębokości od 0,8m do 1,4m przeznaczonej dla osób dorosłych, młodzieży i starszych dzieci oraz płytkiej o wymiarach 12,00m x 10,00m i głębokości od 0,3m do 0,5 m przeznaczonej dla dzieci najmłodszych.

Kąpielisko posiada dwa wejścia - główne od strony południowo-wschodniej, wyposażone w brodzik do dezynfekcji stóp oraz prysznic natomiast drugie wejście od strony północno-wschodniej służy jako wejście pomocnicze.

Dodatkowym uzupełnieniem funkcji rekreacyjnej jest grzybek wodny zlokalizowany w części płytszej basenu oraz zjeżdżalnia wodna Anakonda w części głębszej. Na terenie basenu zlokalizowany jest budynek basenowy, gdzie w części dolnej znajdują się WC, prysznice, przebieralnia i szatnie, natomiast w część górnej zlokalizowana jest mała gastronomia.

Do dyspozycji gości jest również altana z drewna struganego, poidełko wody mineralnej przy budynku basenowym oraz plac zabaw – statek piracki dla najmłodszych dzieci. Na terenie basenu rozpoczyna swój bieg ścieżka edukacyjna która biegnie w kierunku źródła Bełkotka opisująca historię, kulturę i przyrodę Iwonicza-Zdroju.

Basen będzie otwarty od godziny 10:00 do godziny 18:00. Bilet normalny kosztuje 14 zł, dzieci i młodzież do 18 lat po okazaniu ważnego dokumentu zapłacą 8 zł, natomiast dzieci do 3 lat mają wstęp za darmo.

Bilety zachowują ważność przez cały dzień, co oznacza, że z basenu można wyjść i wrócić później.