Policjanci oraz urzędnicy z Miejsca Piastowego połączyli siły w kampanii ukierunkowanej na przeciwdziałanie przestępczości drogowej.
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miejscu Piastowym zainicjowała kampanię profilaktyczną, której celem jest wzrost świadomości społecznej dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do działań aktywnie włączyli się dzielnicowi, którzy przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierujących na terenie kilku miejscowości gminy Miejsce Piastowe.

Jest to już druga odsłona akcji, która zyskała rekomendację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie. Kierowcy ze zrozumieniem podchodzą do tego typu kampanii podkreślając, że bezpieczeństwo na drodze zależy od odpowiedzialności wszystkich uczestników ruchu.

Podczas działań poddano kontroli 50 kierujących, nie ujawniając przypadków jazdy "na podwójnym gazie". Przedstawiciele gminnej komisji nagradzali odpowiedzialnych kierowców drobnymi upominkami, a ich małym pasażerom wręczali kolorowankami o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.