Prokuratura Rejonowa w Krośnie zakończyła śledztwo przeciwko 28-letniemu Krystianowi S. Sprawa dotyczy posiadania znacznej ilości narkotyków. Ale nie tylko.
Prokuratura Rejonowa w Krośnie nadzorowała śledztwo przeciwko 28-letniemu mieszkańcowi Krosna.

Ucieczka samochodem

22 marca br. funkcjonariusze z KMP w Krośnie mieli zamiar przeszukać pomieszczenia mieszkalne oraz gospodarcze na terenie dzielnicy Polanka. Istniało bowiem podejrzenie, że pod wskazanym adresem może być przechowywana znaczna ilość narkotyków. Po dojeździe na posesję, policjanci zauważyli wyjeżdżający samochód osobowy należący do Krystiana S.

- Kierowca mimo użycia przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać ulicami Krosna. Został zatrzymany na ul. Decowskiego po tym, jak stracił panowanie nad pojazdem i audi zatrzymało się w poprzek jezdni - poinformowała Iwona Czerwonka-Rogoś, Prokurator Rejonowy w Krośnie.

Znaczna ilość narkotyków

W trakcie przeszukania mężczyzny oraz samochodu, policjanci znaleźli hermetycznie zapakowane worki foliowe z amfetaminą. Z kolei podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, które zajmował Krystian S., policjanci natrafili znaczną ilość środków odurzających, substancji psychotropowych oraz przyrządy do rozdrabniania i porcjowania narkotyków.

Cztery zarzuty

Prokuratura Rejonowa w Krośnie postawiła Krystianowi S. cztery zarzuty: posiadanie znacznej ilości środków odurzających (amfetamina, kokaina, haszysz, konopie indyjskie), tabletek extasy, posiadanie dwóch wag elektronicznych i młynków do rozdrabniania suszu roślinnego, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz znieważenie policjantów podczas zatrzymania i w trakcie przeszukiwania mieszkania.

Kilkanaście tysięcy działek

Według biegłego, z zabezpieczonych substancji można było otrzymać 3634 pełnych działek amfetaminy, 2423 pełnych działek kokainy, 5842 działek suszu konopi oraz 1778 pełnych działek haszyszu.

Nie przyznał się

Krystian S. był przesłuchiwany zarówno w Komendzie Miejskiej Policji jak i w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie.

- Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania - powiedziała prokurator Iwona Czerwonka-Rogoś.

Akt oskarżenia w sądzie

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Krośnie. Najwyższą karą, bo od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności zagrożone jest posiadanie znacznej ilości środków odurzających bądź substancji psychotropowych. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

~Sic

07-07-2021 11:27 10 21

Tytuł wprowadza czytelnika w błąd. W artykule ani słowa o rzekomej heroinie.
Odpowiedz

~Gibalski

06-07-2021 17:04 6 21

Niewiniątko?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.