Sobotnie popołudnie w Chorkówce upłynęło pod znakiem pomocy dla 4-letniego Alana zmagającego się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Zorganizowano piknik i bieg przez miejscowości gminy Chorkówka.
Mieszkańcy gminy Chorkówka znów pokazali, że potrafią pomagać.

W sobotę 10 lipca na Kompleksie Boisk Sportowych w Chorkówce odbył się piknik charytatywny w ramach którego odbył się z kolei "Bieg z Sercem dla Alana".

Piknik charytatywny w Chorkówce

Dochód z wydarzeń zostanie przeznaczony na leczenie 4-letniego Alana zmagającego się z ostrą białaczką limfoblastyczną.

Loteria fantowa w Chorkówce
Loteria cieszyła się dużym zainteresowaniem

Dla gości pikniku przygotowano wiele atrakcji. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni czy możliwości lotu balonem na uwięzi. Była loteria fantowa z cennymi nagrodami i licytacje, grochówka, sklepik i ciuchcia.

Start biegu w Chorkówce
Start i meta biegu usytuowane były na Kompleksie Boisk Sportowych w Chorkówce

Wszyscy chętni mogli nabyć umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantomów do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Prowadzona był też rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

Zbiórka pieniędzy do puszek
W trakcie biegu zbierane były pieniądze

Głównym punktem pikniku był bieg na dystansie 14 kilometrów przez miejscowości gminy Chorkówka - Chorkówka, Zręcin, Szczepańcowa i Świerzowa Polska. W jego trakcie wśród mieszkańców zbierane były pieniądze do puszek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

~Jola

13-07-2021 12:54 5 29

Dużo zdrówka dla Alana. Dużo sił dla rodziców.
Taki piknik powinien sie też odbyć w Jedliczu. Jak na razie zaplanowano Dzień Włoski w Jaszczwi.
ta choroba każdego może zaatakować w każdej chwili.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.