Ponad 100 przypadków przekroczenia prędkości ujawnili krośnieńscy policjanci podczas realizacji akcji "Prędkość". W przeprowadzonych na terenie powiatu działaniach zaangażowano 16 funkcjonariuszy „drogówki” wyposażonych w wideorejestrator oraz ręczne mierniki prędkości.
W czwartek policjanci z krośnieńskiej drogówki realizowali działania pod kryptonimem "Prędkość". Celem akcji było ograniczenie zdarzeń drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość i lekceważenie przepisów ruchu drogowego. W czasie działań policjanci skontrolowali 125 pojazdów, ujawniając 113 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

W ramach prowadzonych działań stanowczo reagowali wobec kierujących, którzy w obszarze zabudowanym poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h. W związku z ujawnionymi wykroczeniami, policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom ze zbyt "ciężką nogą".

Lekceważenie przepisów ruchu drogowego może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. - Pamiętajmy o tym, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdy na drogach panuje zwiększony ruch zarówno kołowy, jak i pieszy - apelują krośnieńscy policjanci.

~Buc Bartek B.

11-07-2021 09:55 15 34

Znowu łapanka.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.