22-letni mieszkaniec gminy Korczyna udostępnił quada 18-letniej dziewczynie. W wyniku wypadku 18-latka zmarła w szpitalu.
Do tragicznego wypadku doszło w niedzielne popołudnie, 8 listopada 2020 r. około godz. 16 w Korczynie na ul. Ogrodowej.

18-letnia mieszkanka Krosna kierując quadem zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Dziewczyna z bardzo poważnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Niestety, jej życia nie udało się uratować. 18-latka zmarła w szpitalu 11 listopada. Obrażeń ciała doznał również 22-letni pasażer quada.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadziła Komenda Miejska Policji w Krośnie pod nadzorem miejscowej Prokuratury Rejonowej. Właścicielem quada był znajomy młodej kobiety, 22-letni mieszkaniec gminy Korczyna, który podróżował razem z nią. Okazało się też, że czterokołowiec nie był dopuszczony do ruchu, a 18-latka nie posiadała uprawnień do kierowania.

Prokuratura Rejonowa w Krośnie zdecydowała się na postawienie 22-letniemu Radosławowi B. z gminy Korczyna zarzutu umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Zdaniem prokuratury, mieszkaniec gminy Korczyna udostępniając quada nieuprawnionej osobie, spowodował wypadek drogowy.

- Mężczyzna udostępnił niedopuszczony do ruchu lekki czterokołowiec 18-letniej kobiecie, która nie posiadała uprawnień i umiejętności do kierowania tego typu pojazdem w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu, nie miała również kasku ochronnego. Kierująca quadem rozwinęła nadmierną prędkość, zjechała na pobocze kolejno tracąc panowanie nad pojazdem uderzyła w rosnące drzewa - poinformowała Iwona Czerwonka-Rogoś, Prokurator Rejonowy w Krośnie.

Prokuratora, po uzgodnieniu kary z podejrzanym, złożyła wniosek do Sądu Rejonowego w Krośnie o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie Radosławowi B. 1 roku pozbawienia wolności.

~StaszekG

15-07-2021 18:56 6 23

Co to za kara....(*) .... Wieczne odpoczywanie
Juz dawno powinni ich wszystkich pozamykac jego i jego kolegów, . Upiją sie a potem robią chołote na cały rynek, bijatyki głośna muzyka wyzwiska w sklepie i tak od 10 lat szaleli... autami pod oknami .... Wszyscy wiedzą ale się boją tych młodych, ile razy karetka była wzywana na rynku... a gdzie policja ja sie pytam....
Odpowiedz

~kierowca

13-07-2021 15:12 8 13

A co myślał że się obędzie bez kary i się doczekać nie może tej kary.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.