Dwór Kombornia i Restauracja Magnolia znalazły się w polskiej edycji przewodnika Gault& Millau, który od 50 lat wyznacza trendy na francuskim rynku kulinarnym.
Po raz pierwszy w Polsce ukazała się publikacja prezentująca najlepsze restauracje, wyjątkowe hotele i regionalne specjały widziane okiem niezależnych ekspertów.

To nie tylko pierwsze tego typu przedsięwzięcie na polskim rynku, ale też o niespotykanej wcześniej skali. Inspektorzy Gault&Millau odwiedzili ponad 600 restauracji z całej Polski.

Pojawiali się anonimowo i nie mogą się ujawniać - tylko taka formuła umożliwia przeprowadzenie rzetelnego i obiektywnego testu. Wyposażeni w profesjonalną metodologię degustacji testowali, smakowali i drobiazgowo weryfikowali, by wyłonić najlepsze, które teraz polecają w pierwszej w Polsce edycji przewodnika. Znalazło się w nim 246 restauracji i 93 hotele.

Dwór Kombornia

Hotele opisywane w przewodniku to te, które zrobiły na inspektorach największe wrażenie. Jak mówią sami autorzy przewodnika zależy im na promowaniu oryginalnych miejsc noclegowych tworzonych przy zachowaniu najwyższej jakości. Dlatego kryterium doboru był nie tylko luksus lecz "...pasja, spójność i pietyzm zarówno w przygotowaniu miejsca jak i podejściu do klientów...

Dwór Kombornia jest jedynym hotelem z Podkarpacia który znalazł się w tym elitarnym wydawnictwie. Natomiast Restauracja Magnolia jest jedną z czterech restauracji z Podkarpacia które zasłużyły na uznanie inspektorów Gault&Millau.
Gault&Millau powstał w 1962 roku we Francji z inicjatywy dwóch uznanych krytyków kulinarnych Henri’ego Gault’a i Christian’a Millau. Obecnie obok Michelin jest jedną z najbardziej renomowanych i wpływowych tego typu publikacji na świecie. Do tej pory oceniał restauracje m.in. we Francji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, na Węgrzech oraz w Australii. Polska jest dziesiątym krajem na świecie, w którym wydawany jest przewodnik.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.