Prokuratura Rejonowa w Krośnie wszczęła śledztwo po dramatycznych wydarzeniach, jakie rozegrały się w niedzielne popołudnie w Iwoniczu.
W minioną niedzielę (11 lipca) około godziny 15 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krośnie powiadomiony został awanturze domowej między małżonkami na terenie jednej z posesji w Iwoniczu.

W jej trakcie 56-letni mężczyzna ugodził nożem swoją żonę i uciekł. Mieszkaniec powiatu krośnieńskiego został jednak szybko zatrzymany przez policjantów. Okazało się był pijany. Miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. 56-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Jego żona z poważnymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala.

Śledztwo w sprawie niedzielnych wydarzeń w Iwoniczu wszczęła Prokuratura Rejonowa w Krośnie.

Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś poinformowała, że na podstawie zebranych materiałów, 56-letniemu Bogdanowi E., mieszkańcowi powiatu krośnieńskiego postawiony został zarzut usiłowania zabójstwa żony Marzeny. Według prokuratury, podejrzany działał z zamiarem ewentualnym.

- Podczas awantury, będąc pod wpływem alkoholu chwycił kobietę za rękę, w której trzymała nóż o długości ostrza około 20 centymetrów, po czym skierował ostrze noża w kierunku jej brzucha zadając uderzenie - powiedziała prokurator Iwona Czerwonka-Rogoś.

Ze wstępnej opinii biegłego lekarza wynika, że kobieta doznała obrażeń ciała, które narażały ją na utratę zdrowia i życia. W trakcie przesłuchania podejrzany nie przyznał się do usiłowania zabójstwa. Żonę miał uderzyć nożem nieumyślnie.

Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Krośnie wniosek o tymczasowe aresztowanie Bogdana E.

[AKTUALIZACJA]
14 lipca Sąd Rejonowy w Krośnie, na wniosek prokuratury, zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej żony.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.