Podpisana została umowa na budowę nowego obiektu w Krościenku Wyżnym przy ul. Południowej. Co w nim się znajdzie?
Nowy budynek użyteczności publicznej w Krościenku Wyżnym powstanie w centrum miejscowości w pobliżu obecnego przedszkola samorządowego. Obiekt będzie miał długość 48 metrów i szerokość 18 metrów.

Na parterze znajdą się pomieszczenia Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Zaprojektowano osobne wejścia dla pacjentów oraz osobne dla personelu od zaplecza. SPG ZOZ podzielony będzie na dwie przychodnie - dla osób chorych udających się do lekarza pierwszego kontaktu oraz specjalistyczną dla pacjentów udających się na planowane zabiegi i wizyty u specjalistów.
Na I piętrze swoją siedzibę będzie miała Gminna Biblioteka Publiczna oraz mniejsza sala Gminnego Ośrodka Kultury do 48 osób. Z kolei na poddaszu zaprojektowano salę wielofunkcyjną Gminnego Ośrodka Kultury z rozdzielnią odgrzewanych gotowych posiłków wraz z zapleczem sanitarnym dla obsługi.

Całkowity koszt budowy wyniesie nieco ponad 7 mln zł. Prawie 1,75 mln zł gminie Krościenko Wyżne udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą inwestycji będzie spółka AGZ.

Nowy budynek zmieni obraz centrum Krościenka Wyżnego
Z prawej wójt krościenka Wyznego Mateusz Liput, obak prezes spółki AGZ Grzegorz Zarzycki

Umowa została oficjalnie podpisana 13 lipca podczas spotkania w domu ludowym w Krościenku Wyżnym, a podpisy na dokumencie złożyli wójt Mateusz Liput i prezes spółki AGZ Grzegorz Zarzycki.

- Wśród wielu udogodnień jakie niesie dla mieszkańców naszej gminy budowa tego obiektu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zwiększenie funkcjonalności gminnej biblioteki, a tym samym i przedszkola samorządowego oraz naszego gminnego ZOZ-u, którego pomieszczenia zostaną przystosowane do najwyższych standardów. Powstanie sali widowiskowej to z kolei stworzenie możliwości na organizację wydarzeń kulturalnych w zamkniętym pomieszczeniu. Wykorzystywana dotychczas sala domu ludowego nie daje takiej możliwości przez cały rok. A to za sprawą odbywania się w niej przyjęć okolicznościowych - powiedział wójt Mateusz Liput.

Uczestnicząca w uroczystości Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Rozwoju Regionalnego podkreśliła, że niezmiernie ważną sprawą jest budowanie takich obiektów, które mają poprawiać jakość życia mieszkańców oraz integrować społeczności lokalne.

- Środki, które gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych to ogromny zastrzyk finansowy i ogromna pomoc, by powstawały miejsca, gdzie będziemy zarówno leczyć ciało w ośrodku zdrowia, ale i poprawiać jakość ducha w bibliotece czy w domu kultury - powiedziała Małgorzata Jarosińsk-Jedynak.

Nowy budynek zmieni obraz centrum Krościenka Wyżnego
Wśród gości spotkania byli posłowie

W spotkaniu wzięli też udział między innymi posłowie Piotr Babinetz, Adam Śnieżek i Piotr Uruski; Jerzy F. Adamski, który reprezentował europosła Bogdana Rzońcę, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Brill, radni Rady Gminy Krościenko Wyżne z przewodniczącym Krzysztofem Podkulem.

Plac pod budowę poświęcił proboszcz parafii Krościenko Wyżne ks. Wiesław Kałamarz. Odbyło się też symboliczne wbicie łopat, początkujące realizację inwestycji. Termin realizacji to 24 miesiące od dnia podpisania umowy z wykonawcą.

~Antypis

14-07-2021 19:09 9 29

Nina... Jak walczą o pieniądze to się bawią... Weź se daj na luz i zajmij się życiem.
Odpowiedz

~nina

14-07-2021 12:31 14 38

Urzędnicy bawią się w piaskownicy
Odpowiedz

~logik

14-07-2021 09:12 9 40

Więcej pożytku byłoby gdyby faktycznie pracowali przy łopatach. Nieswoje pieniążki ławo wydawać.
Odpowiedz

~Wacek

13-07-2021 21:13 13 31

Daj sobie chłopie spokój, przejdź się do Vivo to zobaczysz 80 % ludzi nie nosi masek, ochrona ma to w nosie i wogóle na to nie reaguje.
Odpowiedz

~Korczynka

13-07-2021 20:02 14 35

Boże... Jakiego oni mają tego wójta przystojnego! Czemu i nas same stare... A tu aż miło patrzeć ?
Odpowiedz

~Wojtek

13-07-2021 18:32 10 32

Pani Radna Bril musi wiedzieć że maseczkę zakłada się również na nos.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.