Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej biegnącej przez Klimkówkę wraz z remontem mostu nad potokiem Kościółkowa Woda.
- To, co wydawało się, że jest niewykonalne lub mało prawdopodobne, udało się zrobić - tak o przebudowie drogi powiatowej w Klimkówce wraz z remontem mostu nad potokiem powiedział starosta krośnieński Jan Pelczar podczas uroczystego otwarcia drogi po przebudowie, które odbyło się 15 lipca.

Jan Pelczar
To, co wydawało się, że jest niewykonalne lub mało prawdopodobne, udało się zrobić - powiedział podczas otwarcia starosta Jan Pelczar

Mieszkańcy Klimkówki od wielu lat zabiegali o remont drogi powiatowej biegnącej przez wieś. Jej poprzedni stan pozostawiał wiele do życzenia. Nie było też na niej bezpiecznie. Dochodziło do wypadków czy kolizji. Teraz to się zmieniło.

- Marzyliśmy o tej drodze od lat. Były osoby, które twierdziły, że zadanie to jest niewykonalne. Jednak udało się pokonać wiele przeszkód i w końcu mamy drogę z prawdziwego zdarzenia. Rzeczy niemożliwe stały się rzeczywistością. Wszystkim, którzy przyczynili się, że tak się stało, bardzo dziękuję - stwierdził sołtys Klimkówki Kazimierz Kielar.

Droga została poszerzona do 5,5 metra i wyremontowana na odcinku prawie 2 km. Wybudowano też 1230 metrów chodnika. Remontu doczekał się również most nad Kościółkową Wodą.

Kazimierz Kielar
Mamy drogę z prawdziwego zdarzenia - stwierdził sołtys Klimkówki Kazimierz Kielar

- Utwardzono też pobocza, odmulono rowy i przepusty, umocniono skarpy, wykonano oznakowanie i urządzenia BRD - powiedział Andrzej Zygar, prezes zarządu Rejonu Budowy Dróg i Mostów z Krosna, która wykonywała to zadanie.

Prace trwały od sierpnia 2020 r. i zakończyły się w czerwca roku bieżącego.

- Myślę, że całokształt przebudowy tej drogi za poprzedników jak i ten etap zmienił bardzo Klimkówkę. Zrealizowaliśmy to, co było obiecywane, choć inwestycja była bardzo kosztowna - dodał starosta Jan Pelczar.

Mieszkańcy Klimkówki
W otwarciu wzięli udział mieszkańcy Klimkówki

Prace kosztowały ponad 3,2 mln zł, z czego powiatowi krośnieńskiemu udało się pozyskać ponad 2 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych), nieco ponad 1 mln zł to środki własne powiatu, a gmina Rymanów przekazała 200 tys. zł.

W uroczystym otwarciu przebudowanej drogi powiatowej uczestniczyli między innymi poseł Piotr Babinetz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz wraz z radną Joanną Bril, radny powiatowy Daniel Piwowar. Władze gminy Rymanów reprezentowali przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Pitrus, zastępca burmistrza Grzegorz Wołczański i sekretarz gminy Marek Penar. W uroczystości wzięli też udział mieszkańcy Klimkówki. Drogę poświęcił proboszcz miejscowej parafii ks. Bogdan Kielar.

~poczytajcie se zasady

19-07-2021 18:59 6 33

szkoda, że tyle uczonych, bo chyba żaden nie wiedział, że Biało-Czerwonej się nie przecina
Odpowiedz

~utrudzony małorolny chłop

16-07-2021 19:30 7 27

Jak bedą otwierać VIA CARPATIA to wstęga będzie od Krosna do Dukli a wzdłuż przecinacze ze złotymi nożyczkami co 0.5 metra. Za Gierka nawet tak nie było, zbudowali drogę a I sekretarz odebrał i po temacie. Teraz śmiechu warte. Policzcie ile w sumie podatnik zapłacił za wasze godziny pracy w tym czasie.
Odpowiedz

~Pesymista

16-07-2021 14:50 7 32

Muszą zacząć budować szersze drogi ???
Odpowiedz

~kierowca

16-07-2021 12:42 5 17

To normalne że chcą się pokazać na nowej inwestycji ale czy który z nich zechce odpowiedzieć za odbiór i dalsze utrzymanie?. Tak samo stali kilka lat temu na drodze Krosno-Iwonicz, teraz samochody jadą środkiem, bo studzienki kanalizacyjne pozapadały się i asfalt popękał w koło nich i nikt tego już nie naprawia. A takie ładne zdjęcie też portal publikował
Odpowiedz

~spp

16-07-2021 09:06 9 25

Wydarzenie. Przecież to właśnie po to ich wybraliśmy, żeby pracowali, to są ich zadania, a tu wielką łaskę robią , że wybudowali kawałek drogi z unijnej kasy. Muszę zobaczyć tą świętą drogę.
Odpowiedz

~diabloo

16-07-2021 07:28 6 38

Trzeba będzie zacząć przecinać wstęgę wzdłuż drogi bo w poprzek już się nie zmieszczą.Wstyd mili Państwo.
Odpowiedz

~ZŁOTE NOŻYCZKI

15-07-2021 21:40 7 41

Rekord przecinaczy po sąsiedzku wyrównany !!!
Odpowiedz

~śmieszne to

15-07-2021 19:42 7 36

Fajnie że wyremontowano tą drogę. Ale powiem że aż głupio to wyglada ile osób w taki ukrop stanęło do przecinania wstęgi. Toć szerokości drogi brakło żeby wszystkich swobodnie postawić.
Odpowiedz

~podatnik

15-07-2021 19:24 4 44

A ja myslalem ze otwieraja VIA CARPATIA bo tyle nozyczkowych ,a tu otwieraja kawalek drogi polnej pokrytej asfaltem
Odpowiedz

~Smerf pracuś

15-07-2021 18:23 6 40

No takich pracowitych ludzi można zatrudnić na najwyższych stanowiskach w każdej firmie i to międzynarodowej. Rozwój gwarantowany.
Odpowiedz

~O matko!

15-07-2021 16:00 9 18

Więcej ich tam nie mieli?!!!
Odpowiedz

~Belzebub

15-07-2021 15:58 8 44

Bez ksiyndza nie da rady, co nie?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.