Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg odwiedziła dziś (15.07) gminę Miejsce Piastowe. W Łężanach gościła na pikniku rodzinnym przy żłobku. Spotkała się także z seniorami i harcerzami.
Marlena Maląg gościła po raz drugi w gminie Miejsce Piastowe. Niespełna rok temu uczestniczyła w otwarciu żłobka w Głowience, dziś (15.07) spotkała się z uczestnikami pikniku rodzinnego "Bajkowy zawrót głowy" zorganizowanego przy miejscowym żłobku. Jak podkreśliła, druga wizyta w gminie Miejsce Piastowe nie jest przypadkowa, ponieważ jest to wyjątkowe miejsce.

- Tworząc politykę prorodzinną państwa tworzymy taką szeroką koalicję. Koalicje rządu, poprzez programy, które przygotowujemy, włączamy do tej koalicji i wspólnie działamy z samorządowcami, do tej koalicji włączone są organizacje pozarządowe oraz kolejny komponent to są pracodawcy. Właśnie Miejsce Piastowe jest laureatem konkursu samorząd Pro Familia - przypomniała minister.

- Działania, które podejmuje wójt gminy Miejsce Piastowe, razem ze swoim zespołem, pokazują jak dobrze można realizować politykę prorodzinną, właśnie w porozumieniu i korzystając ze środków budżetu państwa - dodała minister.

Piknik rodzinny w Łężanach
Piknik rodzinny w Łężanach

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej wspomniała o strategii demograficznej, związanej z "Polskim ładem" i programach służących polityce prorodzinnej.

- Polski ład to strategiczna wizja rozwoju kraju w zakresie polityki prorodzinnej, infrastrukturalnej, gospodarczej. To tak naprawdę skok, który ma pozwolić Polsce, aby dalej była liderem na tle Europy. Bo nawet pomimo trudnych czasów pandemii, pomimo miliardów złotych zainwestowanych w ratowanie miejsc pracy i gospodarki, dalej jesteśmy liderami na tle Europy, patrząc na stopę bezrobocia w skali Unii Europejskiej, a także na bardzo dobre wskaźniki makroekonomiczne - powiedziała minister.

Piknik rodzinny w Łężanach
Piknik rodzinny w Łężanach

Okazją do zorganizowania pikniku była dwudniowa Regionalna Konferencja Szkoleniowa "Z miłości do najmłodszych - wspomaganie rozwoju dzieci do lat trzech, najlepsze praktyki i nowe wyzwania" w której uczestniczyli pracownicy lokalnych żłobków.

- Konferencja ma służyć wymianie i poszerzeniu doświadczeń pomiędzy pracownikami - powiedziała wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik zapowiadając jednocześnie, że będą kolejne edycje konferencji.

Minister Marlena Maląg
Minister Marlena Maląg otrzymała petycję o ustanowienie "dnia pracownika żłobka i klubu dziecięcego"

Podczas pikniku na ręce minister pracownicy zespołu żłobków z gminy Miejsce Piastowe złożyli prośbę o ustanowienie "dnia pracownika żłobka i klubu dziecięcego".

- Pragniemy, by każdy pracownik w tym dniu mógł zostać zauważony i poczuć się doceniony za trudną i odpowiedzialną pracę, dzięki której niesie radość dzieciom, poprzez opiekę, wychowanie i edukację - napisali w uzasadnieniu pracownicy.

Warsztaty w minister Maląg
Minister wzięła udział w warsztatach zaplatania korali

Jeszcze w trakcie pikniku minister Maląg odwiedziła w Łężanach seniorów z Klubu Senior+ działającego od grudnia 2020 roku w Domu Ludowym. W trakcie spotkania wspólnie z seniorami wzięła udział w warsztatach zaplatania korali. Na zakończenie spotkania po wspólnym zdjęciu seniorzy odśpiewali minister "sto lat".

Spotkanie minister z harcerzami w Domu Ludowym

Ostatnim punktem wizyty w Łężanach było spotkanie minister Maląg w Domu Ludowym z harcerzami z 18 Drużyny Harcerskiej im. Stefana Czarnieckiego w Łężanach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: