W dniach 25 grudnia 2014 - 1 stycznia 2015 odbędzie się II edycja Festiwalu Karpackiego pt. Wieczory Muzyczne w Dworze Kombornia.
Złoży się nań siedem różnorodnych stylistycznie koncertów - od tradycyjnego świątecznego kolędowania, przez lekkie wieczory rozrywkowe z jazzem czy muzyką filmową po niepowtarzalne koncerty muzyki klasycznej z udziałem znakomitych "Gości ze Świata".

Za sprawą kunsztu artystów jak i repertuaru koncerty te zapowiadają się jako fascynujące spotkania z nieuchwytnym doznaniem piękna. Oprócz znanego z poprzedniej edycji Festiwalu pianisty i kompozytora p. Marcina Dominika Głucha jako wykonawców gościć będziemy Panów Stanisława Tomanka (I Koncertmistrza Orkiestry Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i koncertmistrza Orkiestry Warszawskiej Opery Kameralnej) oraz Kamila Tomanka (pierwsze skrzypce Orkiestry Teatru Wielkiego - Opery Narodowej). Wszystkich trzech artystów razem będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć w finałowym Koncercie Noworocznym.

Koncerty odbywać się będą we wnętrzach zabytkowego zespołu dworsko-parkowego w Komborni, nawiązując do dziewiętnastowiecznej tradycji salonowego koncertowania w polskich dworach, które służyło zarówno żywiołowej zabawie jaki i kształtowaniu estetycznej wrażliwość zgromadzonej publiczności.

Jeden z koncertów będzie koncertem charytatywnym na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia "Czyń Dobro mimo wszystko".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.