Około 3 promili alkoholu w organizmie miał 47-letni mieszkaniec gminy Iwonicz Zdrój.
W niedzielę 18 lipca przed godz. 1 w nocy dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego na ul. Krośnieńskiej w Miejscu Piastowym.

- Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że zgłaszający oraz podróżujący z nim pasażerowie, zwrócili uwagę na jadącego przed nimi forda, którego kierujący miał trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy - relacjonuje asp. szt. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Zgłaszający wyprzedził forda i doprowadził do zatrzymania się pojazdu. - Razem ze swoimi współpasażerami, obezwładnili agresywnie zachowującego się kierującego fordem oraz uniemożliwili mu kontynuowanie jazdy. Badanie stanu trzeźwości 47-letniego mieszkańca gminy Iwonicz-Zdrój wykazało około 3 promili alkoholu w jego organizmie - dodaje asp. szt. Paweł Buczyński.

47-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego samochód odholowano na parking strzeżony. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego krośnieńskiej komendy.