Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Humniskach, gm. Brzozów. Bezmyślny kierowca ciągnika siodłowego z naczepą doprowadził do przewrócenia się zespołu pojazdów.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek 26 lipca po godz. 17 na drodze wojewódzkiej 887 w Humniskach, tuż przy granicy z Turzym Polem.
Kierujący ciągnikiem siodłowym daf z naczepą 39-letni obywatel Bułgarii zjechał z drogi, złapał miękkie pobocze, „skasował” znak drogowy i doprowadził się do wywrócenia się pojazdu na bok, na przydrożną łąkę.

Tir a alkoholem w Humniskach

- Kierowca został przetransportowany do szpitala w Brzozowie, jednak nie doznał groźniejszych obrażeń. Okazało się natomiast, że był pijany. Badanie 39-letniego kierowcy z Bułgarii wykazało prawie 2,5 promila alkoholu - poinformowała asp. sztab. Monika Dereń z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

Tir a alkoholem w Humniskach

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Mężczyzna w naczepie przewoził dużą partię alkoholu wysokoprocentowego. Sprawa została zgłoszona do Urzędu Celno-Skarbowego.

Ankieta

Czy po wypadku powinny być wzmożone kontrole samochodów ciężarowych?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankietyPrzez kilka godzin droga wojewódzka między Humniskami a Turzym Polem była nie przejezdna. Policjanci i strażacy z OSP kierowali na objazdy. W tym czasie wyładowywany był z naczepy alkohol. Na miejscu pracowało kilkudziesięciu strażaków z JRG PSP z Brzozowa oraz strażacy ochotnicy z OSP Humniska, Turze Pole, Górki, Przysietnica, Brzozów. Na miejsce zadysponowany został również specjalistyczny samochód ratownictwa drogowego Volvo Megacity z JRG PSP z Krosna, który przy pomocy samochodu z JRG PSP z Brzozowa postawił ciągnik siodłowy z naczepą na koła.

Zobacz zdjęcia z akcji podnoszenia ciężarówki:

~Op

29-07-2021 22:26 19 26

To opary po wypadku
Odpowiedz

~xD

27-07-2021 14:35 10 74

Pewnie se chłop postanowił, że jak przewozi tyle wódki, to jak se jedną wychleje, to mu się nic nie stanie xD
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.