Policjanci wydziału kryminalnego KPP w Ustrzykach Dolnych, z pomocą psa służbowego Straży Granicznej, zabezpieczyli w gminie Czarna kilkanaście krzewów konopi indyjskich. I nie tylko.
Na początku tego tygodnia ustrzyccy policjanci przeszukali posesję na terenie gminy Czarna. Z ustaleń wynikało, że mogą znajdować się tam narkotyki.

- Podczas przeszukania działki, mundurowi odnaleźli rosnące krzewy konopi indyjskich. W wykryciu roślin pomógł pies służbowy Straży Granicznej w Krościenku, wyszkolony do wyszukiwania narkotyków. W domu właściciela działki, policjanci odnaleźli słoiki z nasionami konopi. Nasiona i rośliny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Ustrzykach Dolnych.

Ankieta

Czy narkotyki powinny zostać w Polsce zalegalizowane?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety


Mundurowi ustalają szczegóły sprawy, a o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie i uprawę narkotycznych roślin grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.