Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Tarnobrzega, podejrzanego o strzelanie z wiatrówki do swojej sąsiadki. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.
W miniony wtorek (27 lipca), dyżurny tarnobrzeskiej komendy policji otrzymał niepokojące zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który groził kobiecie i strzela w jej kierunku z wiatrówki. Do zdarzenia doszło przed godz. 15, na klatce schodowej w jednym z bloków przy ul. Dąbrowskiej w Tarnobrzegu. Będący w tym rejonie patrol natychmiast udał się na miejsce zdarzenia. W trakcie interwencji policjanci ustalili świadków przestępstwa i potwierdzili, że nikt nie został postrzelony.

- Mundurowi wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że jeden z lokatorów wyzywał słowami wulgarnymi swoją sąsiadkę, z balkonu rzucił w jej kierunku doniczką, następnie dobijał się do jej mieszkania. Agresywny mężczyzna, widząc kobietę na klatce schodowej, zaczął strzelać do niej z wiatrówki metalowymi śrutami. Powodem takiego zachowania mężczyzny, było odrzucenie przez kobietę jego miłosnych zalotów - poinformowała Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.

Policjanci ustalili, że 41-letni mieszkaniec Tarnobrzega był w przeszłości notowany za czyny zabronione. Funkcjonariusze zatrzymali awanturnika i przewieźli do policyjnego aresztu. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono ślady oraz wiatrówkę z lunetą.
41-latek został przesłuchany i usłyszał trzy prokuratorskie zarzuty. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji, zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.
Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

~Sasek

09-08-2022 03:15 4 2

Aaa kto wiedział...
Odpowiedz

~hugon

01-08-2021 18:25 7 21

~Hehehe

Mazowieckie to pełna kultura to chciałeś powiedzieć?
Odpowiedz

~Hehehe

31-07-2021 13:53 8 22

Uhahaha. Podkarpackie ludzie to jednak dzicz.
Odpowiedz

~cynik

30-07-2021 22:43 8 24

Najlepszą karą byłoby kilka pałek na tyłek.
Odpowiedz

~władek

30-07-2021 14:44 8 26

Teraz powinni wiatrówkę przekazać kobiecie i przeszkolić ją z obsługi tej siarczystej broni.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.