W środę (28 lipca) policja w całym kraju prowadziła na drogach działania kontrolno-prewencyjne. Jakie są ich wyniki na drogach powiatu krośnieńskiego?
Działania "Kaskadowy pomiar prędkości" mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drogach. Policjanci dokonywali pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególnym nadzorem objęto m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

W powiecie krośnieńskim w działaniach brało udział 16 funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Do dyspozycji mieli pięć laserowych mierników prędkości, w tym laserowy miernik z rejestracją obrazu TruCAM II LTI 20/20. Oprócz pomiarów statycznych, po drogach powiatu, gdzie prowadzona była akcja poruszał się również nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

- Kontrole prowadzone były na drodze krajowej nr 19 w Równem, na drodze krajowej nr 28 w Jaszczwi, a także na drogach wojewódzkich Dukla - Nowy Żmigród i Krosno - Wojaszówka oraz na drodze między Krosnem a Zręcinem - poinformował nadkom. Krzysztof Belczyk, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie.

Ankieta

Czy ostrzegasz innych kierowców przed kontrolą radarową?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety


W czasie trwania akcji ujawniono aż 133 przypadki przekroczenia prędkości przez kierujących pojazdami. 48 z nich to efekt pracy TruCAM-a II.

Rekordzistką okazała się mieszkanka gminy Korczyna, którą namierzyli policjanci jadący radiowozem z wideorejestratorem. Jadąc osobowym fiatem DK19 przez Pustyny w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, na liczniku miała 102 km/h. Kobieta pożegnała się z prawem jazdy na 3 miesiące, ukarana została mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz "wzbogaciła się" o 10 punktów karnych.

~hfff

01-08-2021 09:06 3 31

Jak mozna przyjmowac mandaty ktory pomiar zostal zrobiony nieoznakowanym gdzie wyniki predkosci zawsze jest zawyzony bo nie widac dystansu auta od auta wiec to jest na oko robiony przez policjanta
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.