Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie zaprasza miłośników zielarstwa, na drugą edycję spotkania z cyklu "Z polskich ziół ciągnione treści".
Spotkanie odbędzie się 5 sierpnia w godzinach od 16.00 do 20.00 na dziedzińcu Biblioteki KPU w Krośnie.

Będzie kolorowo, słodko i pachnąco - opowieści o miodach i ich degustacja, własnoręcznie przygotowywane bukiety z kwiatów oraz napary ziołowe. Poza tym to możliwość spotkania ciekawych ludzi, którzy chcą być blisko natury.

W programie zaplanowano: wykład Miód, pszczoły i pszczelarze, który wygłosi Marek Barzyk, właściciel Podkarpackiej Pasieki Ekologicznej w "Dębinie", prezes Krośnieńskiego Koła Pszczelarzy, warsztaty z samodzielnego wykonania Bukietów na Zielną oraz degustację naparów ziołowych, tym razem na bazie miodu.

Gościć będzie również Justyna Szepieniec – właścicielkę Hotelu i Restauracji Jaś Wędrowniczek oraz nowo powstałego sklepu internetowego.

Spotkanie pozwoli zgłębić tajniki powstawania miodu, życia pszczół oraz zwyczajów związanych z utrzymaniem pasieki. To także okazja, do wykonania bukietu z polnych kwiatów, który tradycyjnie święci się 15 sierpnia w Święto Matki Boskiej Zielnej. A żeby poczuć smak i zapach lata, będzie możliwość posmakowania pysznych naparów ziołowych, w których dodatkiem będzie miód, oraz nabycia wydawnictw uczelnianych i naturalnych odstraszaczy na owady i pajęczaki.

Cykl spotkań został zainagurowany przez uczelnię wraz z Polskim Towarzystwem Zielarzy i Fitoterapeutów oraz z Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.

Plakat promujący wydarzenie

~Szkoła gandzi

05-08-2021 05:45 4 17

Z ziół to tylko marihuanen.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.