Od 6 sierpnia 2021 r. do nabycia złote i srebrne monety kolekcjonerskie „Polska Reprezentacja Olimpijska Tokio 2020”.
Narodowy Bank Polski poinformował, że od 6 sierpnia można kupić dwie monety kolekcjonerskie „Polska Reprezentacja Olimpijska Tokio 2020” – złotą o nominale 200 zł oraz srebrną o nominale 10 zł. Na złotej monecie, zarówno na awersie, jak i na rewersie, przedstawiono sylwetki zawodników szybujących w wyskoku nad siatką i zbijających piłkę na pole rywali. Na rewersie srebrnej monety znalazły się sylwetki zawodniczek z dwójki kajakowej, a na awersie – słynny wulkan Fudżi, ozdobiony gałązkami kwitnącej wiśni symbolizującymi kraj gospodarza igrzysk w 2021 roku. Warto przypomnieć, że kajakarki – Anna Puławska i Karolina Naja – wywalczyły dla Polski srebrny medal.

Złota moneta o nominale 200 zł została wyemitowana w nakładzie do 1500 sztuk i można ją będzie nabyć w cenie 3700 zł brutto. Nakład srebrnej monety o nominale 10 zł wynosi do 15 000 sztuk (emisja 15 lipca), a cena –150 zł brutto. Monety będzie można kupić w Oddziałach Okręgowych NBP i sklepie internetowym NBP Kolekcjoner.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.