8 grudnia br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie już po raz trzeci odbyło się Mikołajkowe czytanie dzieciom. Do udziału w nim wzięły udział dzieci z Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie.
Tym razem dzieciom czytali bajki ich starsi koledzy i koleżanki z II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie. Młodzież bardzo chętnie przyjęła naszą propozycję , aby tym razem oni mogli poprzez uczestnictwo w akcji promować czytelnictwo wśród najmłodszych. Dzieciom bardzo podobały się przygotowane przez młodzież zajęcia, na które złożyło się nie tylko głośnie czytanie bajek o tematyce świątecznej i zimowej, ale również przygotowane przez młodzież inscenizacje, gry, zabawy i quizy, które uatrakcyjniły przedświąteczną imprezę.

Przedsięwzięcie to miało na celu nie tylko inicjować czytelnictwo wśród najmłodszych, ale również przypominać młodzieży o wartości książki i czytania w rozwoju człowieka. Akcją tą podsumowaliśmy obchody Jubileuszowego Roku 2014 - Roku Czytelnika, który był czasem wzmożonych i zintegrowanych działań biblioteki na rzecz wzrostu czytelnictwa oraz poszerzenia wiedzy o książce.
Małgorzata Tajak.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.