Co wiesz o wodorze i jego zastosowaniu? Piknik rodzinno-naukowy „Dzień Wodoru” W Zespole Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie.
Popularyzacja wiedzy, integracja oraz budowanie świadomości rynku wodoru, a także prezentacja jego wszechstronnych zastosowań – to główne cele imprezy zorganizowanej w minioną niedzielę (8 sierpnia) w krośnieńskiej Naftówce.

- Organizując "Dzień Wodoru", udało nam się zrobić coś niezwykłego. Połączyliśmy trzy ważne aspekty: edukację, świat przemysłu i otoczenie społeczne. Jest to najlepszy sposób edukacji, jaki możemy sobie wymarzyć - powiedziała Joanna Kubit, dyrektor Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie.

Dzień wodoru w Naftówce

Uczestniczący w pikniku rodzinno-naukowym Arkadiusz Sekściński, wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju PGNiG podkreślił, że PGNiG traktuje wodór jako paliwo przyszłości, a z krośnieńską naftówką spółka współpracuje od bardzo dawna i współpraca jest cały czas rozwijana.

Dzień wodoru w Naftówce

- Cieszę się, że są tutaj takie kierunki kształcenia jak wiertnictwo, geologia, eksploatacja, a teraz włączamy dodatkowo innowacyjną agendę badawczą związaną z magazynowaniem wodoru. W tym obszarze dla absolwentów jest przyszłość - stwierdził Arkadiusz Sekściński.

Dzień wodoru w Naftówce
(foto: Michał Rysz)

- Przybliżamy to, co w naszym kraju jest innowacyjną przyszłością, czyli wodór jako energię. Dzięki dzisiejszemu piknikowi możemy się zapoznać z elementami wyrobów technicznych, które korzystają z napędu wodorowego. Szkoła chcąca sprostać dzisiaj wyzwaniom teraźniejszości, a już myśląc o przyszłości, musi sięgać po nowe wyzwania - dodał Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.