Helena Lubelczyk z Przybówki skończyła 9 sierpnia 100 lat. Z tej okazji dzień wcześniej mieszkańcy miejscowości przygotowali dla niej uroczyste i huczne urodziny.
Takich urodzin nie obchodzi się zbyt często. Pani Helena Lubelczyk z Przybówki w gminie Wojaszówka obchodziła w poniedziałek 9 sierpnia swoje 100 urodzony.

100 urodziny

Z tej okazji mieszkańcy Przybówki przygotowali dla jubilatki uroczyste i huczne urodziny. Najpierw odprawiona została msza święta w kościele parafialnym z okazji setnej rocznicy urodzin, następnie w Domu Ludowym odbyło się "spotkanie pokoleń".

Tadeusz Stefanik
Sołtys Przybówki Tadeusz Stefanik wręczył jubilatce pamiątkowe zdjęcie

- W mojej blisko 50-letniej kadencji na stanowisku sołtysa to druga taka uroczystość - mówi sołtys Przybówki Tadeusz Stefanik. - Pani Helena od dwóch lat delikatnie zagadywała czy nie zapomnimy o niej i zorganizujemy jej urodziny, podobnych jak poprzednio w których uczestniczyła. Była obawa czy pandemia przeszkodzi nam, ale na szczęście wszystko się udało - dodaje sołtys.

W spotkaniu wzięło udział około 100 osób - mieszkańcy Przybówki w różnym wieku i zaproszeni goście. Jubilatka została obdarowana bukietami kwiatów, listami gratulacyjnymi oraz prezentami. Specjalne życzenia otrzymała od gospodarza gminy Sławomira Stefańskiego i przedstawicieli lokalnej szkoły.

100 urodziny Heleny Lubelczyk

Oprawę muzyczną zapewniła kapela ludowa "Synkole” z Odrzykonia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

~PodatNIK

12-08-2021 15:16 8 20

A te kwiatuszki to wójt za swoje kupił? Taki ma gest? wow
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.