Kierujący fordem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, zamienił się miejscami z pasażerką. Dlaczego to zrobił?
W minioną sobotę (7 sierpnia) przed godz. 23, w Tarnawie Górnej, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zagórzu zauważyli jadący z naprzeciwka pojazd marki Ford, którego kierujący na łuku drogi omal nie wjechał w radiowóz. Policjanci zawrócili i wydali kierującemu fordem wyraźny sygnał dźwiękowy i świetlny do zatrzymania się.

- Jednak kierowca forda zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg. W pewnym momencie, kierujący fordem skręcił na teren prywatnej posesji, zatrzymał pojazd i szybko zamienił się miejscami z pasażerką. Gdy funkcjonariusze podeszli do pojazdu, mężczyzna zaprzeczał, aby to on kierował pojazdem. Przeprowadzone badanie wykazało, że 39-latek był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 39-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia - poinformowała kom. Monika Hędrzak z KPP w Sanoku.

Mieszkaniec powiatu sanockiego usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

~Realista

12-08-2021 06:43 2 24

Władza pokazuje jak odnosić się do wyroków sądowych.
Odpowiedz

~cynik

11-08-2021 21:21 2 30

Takich cwaniaków jest więcej. Pomimo zatrzymanych uprawnień nadal jeżdżą bez prawa jazdy.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.