Asp. sztab. Krzysztof Zima z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie został wyróżniony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego najbardziej cenionym odznaczeniem - Krzyżem Zasługi za Dzielność. Uratował on zasypanego pod gruzami robotnika.
W piątek 12 grudnia br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Krzyży Zasługi za Dzielność oraz odznak Zasłużony Policjant. Otrzymało je 17 funkcjonariuszy Policji i Państwowej Straży Pożarnej.

Wśród odznaczonych znalazł się asp. sztab. Krzysztof Zima z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, który będąc po służbie znalazł się przypadkowo na miejscu katastrofy budowlanej, narażając własne życie uratował zasypanego pod gruzami robotnika (czytaj: Zawalenie się budynku w Krośnie). Zdarzenia miało miejsce 22 maja br.

Odznaczenia wręczała Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska w towarzystwie generała bryg. Wiesława Leśniakiewicza Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
Udostępnij ten artykuł znajomym: