Delegacja Gminy Korczyna uczestniczyła w Słowacko - Polskim Dniu w mieście Stropkovie na Słowacji.
W obecności wszystkich partnerów Stropkowa - przedstawicieli samorządów z Polski: Ropczyc, Biłgoraju i Bobowej oraz czeskiej Biliny, otwarte zostało Centrum Informacji Turystycznej w Stropkovie. Powstało ono w ramach projektu "Karpackie widoki na transgranicznym szlaku turystycznym Korczyna-Stropkov", którego partnerem wiodącym jest gmina Korczyna.

Gmina Korczyna na Słowacji

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Ondrej Brendza - Primator Miasta Stropkov wraz z Janem Zychem - Wójtem Gminy Korczyna. W ramach tego samego projektu w Czarnorzkach i Stropkovie wybudowane zostały wieże widokowe, z których mieszkańcy oraz turyści podziwiać mogą rozpościerające sie na ok. 100 km panoramy.

Gmina Korczyna na Słowacji

W części artystycznej spotkania, obok zespołu ludowego Stropkovcan oraz gwiazd słowackiej muzyki rozrywkowej: Alana Mikuszka i Beaty Dubasowej, wystąpił Bartłomiej Piwowar z Krasnej, który zaśpiewał dla słowackiej publiczności utwory Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego, Kuby Badacha i Andrzeja Zauchy. Akompaniował mu pianista Jarosław Szajna.

Gmina Korczyna na Słowacji

- Miasto Stropkov to partner sprawdzony i od wielu lat godny zaufania. To partner, z którym zrealizowaliśmy już wiele projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. To dzięki tej współpracy w Korczynie wyremontowany został Dwór Szeptyckich a w Stropkowie Dom Kultury. To także dzięki tej współpracy, zarówno w Stropkowie, jak i w Korczynie mogły odbyć się m.in. międzynarodowe plenery rzeźbiarskie i malarskie. Teraz, dzięki wspólnie pozyskanym środkom z Unii Europejskiej, wybudowaliśmy wieże widokowe. Mamy też kolejne pomysły, które razem z miastem Stropkov będziemy chcieli realizować w przyszłości - podkreślił Wójt Jan Zych w swoim wystąpieniu.

Podczas spotkania w Stropkovie, gminę Korczyna reprezentowali również Katarzyna Urbanek - zastępca wójta, Wioletta Prajzner – sekretarz gminy oraz Wojciech Tomkiewicz - Dyrektor GOK w Korczynie.