Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do jakiego doszło w sobotę (21 sierpnia) w lesie, w miejscowości Zmiennica k. Brzozowa.
Do zdarzenia doszło w sobotnie południe, po godz. 13.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 72-letni mężczyzna kierując ciągnikiem rolniczym wykonywał prace leśne związane z wycinką drzew i ich porządkowaniem. W pewnym momencie traktor wywrócił się i przygniótł mężczyznę. Niestety pomimo podjętej reanimacji jego życia nie udało się uratować - poinformował asp. sztab. Monika Dereń z KPP w Brzozowie.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z KPP w Brzozowie. Decyzją prokuratora, ciało mężczyzny zabezpieczono do dalszych badań. Funkcjonariusze prowadzą postępowanie, które wyjaśni przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Ankieta

Czy ciągniki rolnicze powinny być obowiązkowo wyposażone w kabiny zabezpieczające kierujacego?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety


~gajowy

23-08-2021 20:39 11 35

Ciągniki rolnicze jak sama nazwa wskazuje są rolnicze, przewidziane do wożenia siana i kopania ziemniaków. Do pracy w lesie są maszyny leśne, wyposażone w kabinę z klatką bezpieczeństwa.
Odpowiedz

~Gibalski

23-08-2021 14:28 8 30

Należy wprowadzić obowiązek używania ciągników z kabinami. Inaczej będziemy mieli wiele kalek i ludzkich tragedii, poprzez bezmyślność osób nimi kierujących. Już dość tych nieszczęść na polskich polach i lasach. Rolnicy często są po prostu nieodpowiedzialni i ryzykują życiem lub kalectwem do końca życia.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.