Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubatówce, gm. Iwonicz-Zdrój doczekali się nowej sali gimnastycznej. Została oficjalnie otwarta 1 września podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Dla społeczności szkolnej i wszystkich mieszkańców Lubatówki data 1 września zawsze miała pozytywne znaczenie. W 1966 r. uczniowie po raz pierwszy przyszli do nowego budynku szkoły, tzw. "Tysiąclatki". W 1999 r. do użytku została oddana część szkoły z nowymi sześcioma salami lekcyjnymi, a w 2011 r. szkoła otrzymała imię Orła Białego.

- Dzisiaj mamy kolejną niezwykle ważną datę w historii naszej szkoły. 1 września 2021 r. zostanie zapisany złotymi zgłoskami w kronikach szkolnych. Otwieramy bowiem nową salę gimnastyczną, bardzo oczekiwaną i potrzebną, wraz z niezbędnym zapleczem szatniowo-sanitarnym. Do tej pory uczniowie mieli do dyspozycji jedynie pomieszczenie do wykonywania ćwiczeń sportowych, a prawdziwe sale gimnastyczne oglądali dopiero, gdy kontynuowali naukę w szkołach ponadpodstawowych - powiedział Adam Dołęgowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubatówce, który przez 21 lat był nauczycielem wychowania fizycznego w tej szkole, a od 13 lat kieruje placówką.

Adam Dołęgowski
Adam Dołęgowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubatówce

Dzięki budowie został uporządkowany teren wokół szkoły, powstał parking, wyremontowany został budynek gospodarczy.

Dyrektor podziękował za wsparcie przy realizacji tej inwestycji burmistrzowi gminy Iwonicz-Zdrój Witoldowi Kocajowi, jego zastępcy Jackowi Ryglowi, radnym Rad Miejskiej na czele z przewodniczącym Rajmundem Boczarem, Krośnieńskiemu Przedsiębiorstwu Budowlanemu z prezesem Łukaszem Gadzałą oraz pracownikom Urzędu Gminy w Iwoniczu-Zdroju, którzy z ramienia gminy zajmowali się tą inwestycją.

Uroczystość odbyła się w nowej sali gimnastycznej

Burmistrz Witold Kocaj wspomniał, że w trakcie kampanii wyborczej priorytetem mieszkańców Lubatówki była sala sportowa przy szkole.

- Przygotowany został projekt, a później przyszedł czas na realizację. Ze względów finansowych na pewno nie było to łatwe. Jednak z pomocą przyszli między innymi były poseł Stanisław Piotrowicz oraz poseł Piotr Uruski. Poprzez życzliwość różnych osób udało się pozyskać wsparcie z Ministerstwa Sportu w wysokości pawie 1,3 mln zł. Cała inwestycja kosztowała prawie 2,6 mln zł, a prace trwały niecały rok - podkreślił burmistrz Witold Kocaj, który jest absolwentem SP w Lubatówce, a naukę w klasie I rozpoczął dokładnie 50 lat temu - 1 września 1971 r.

Witold Kocaj
Burmistrz Witold Kocaj jest absolwentem SP w Lubatówce

Uczestniczący w uroczystości poseł Piotr Uruski pogratulował Lubatówce nowego obiektu.

- Sala gimnastyczna nie powstałaby, gdyby nie zaangażowanie burmistrza Witolda Kocaja, byłego parlamentarzysty Stanisława Piotrowicza oraz radnych, którzy podjęli tą inicjatywę. Ojców sukcesu zawsze jest wielu im więcej osób wspierających tym lepiej dla danej inwestycji. Myślę, że nie długo spotkamy się na otwarciu kolejnej lokalnej inwestycji w sąsiedniej gminie. Życzę, aby ta sala służyła całej społeczności lokalnej przez długie lata - powiedział poseł Piotr Uruski.

Piotr Uruski
Poseł Piotr Uruski pogratulował Lubatówce nowego obiektu

Nowy obiekt poświęcił proboszcz parafii Lubatówka, ks. Janusz Korzępa. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie szkoły.

Uczniowie szkoły w Lubatówce
W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie szkoły

W nowym roku szkolnym w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Lubatówce naukę rozpoczęło 133 uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości:

~Młody

01-09-2021 15:48 3 28

Twierdzę, iż zdecydowanie warto wpajać dzieciakom zasady prowadzenia zdrowego trybu życia. Ta inwestycja do tego przyczyni.
Odpowiedz

~Wow

01-09-2021 15:39 2 31

Brawo, burmistrzu, potrzebna inwestycja!
Odpowiedz

~Dumny

01-09-2021 15:29 2 22

Super, dzieci z pewnością się ucieszyły, ktoś wreszcie o nich pomyślał, dobrze że istnieją jeszcze włodarze dbający o uczniów, gratuluję, jestem naprawdę mile zaskoczony.
Odpowiedz

~uczeń

01-09-2021 14:32 2 18

Vivat, Vivat Szkoła
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.