W Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie prezentowane są prace młodych artystów z Krosna, wolontariuszy „Fundacji dla Sztuki” - Anny Habrat, Natalii Kwolek i Błażeja Kmonka.
Anna Habrat jest absolwentką II LO im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie. Swoje zdolności artystyczne rozwijała w szkole rysunku GRAPHIS Studio w Rzeszowie. Obecnie jest studentką 3 roku na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Jest absolwentką Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia „Pro Musica” w Krośnie w klasie skrzypiec.

Natalia Kwolek ukończyła I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Przez dwa lata przygotowywała się do egzaminów wstępnych w szkole rysunku GRAPHIS Studio w Rzeszowie. Obecnie studentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, gdzie ukończyła 3 rok.

nasTroje

Błażej Kmonk ukończył I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Przez sześć lat uczęszczał na zajęcia do Pracowni Grafiki Tradycyjnej, wcześniej również do Otwartej Pracowni działającej w RCKP w Krośnie. Uczył się też w szkole rysunku GRAPHIS Studio w Rzeszowie. Obecnie jest studentem 3 roku na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.
Na wystawie "nasTroje" Anna Habrat, Natalia Kwolek i Błażej Kmonk pokazują blisko czterdzieści prac. Prezentują malarstwo, rysunek i grafikę.

nasTroje

Współorganizatorem wystawy jest krośnieńska „Fundacja dla Sztuki”, która od 2011 r. działa na rzecz dzieci i młodzieży uzdolnionych plastycznie. Organizuje akcje i konkursy plastyczne dla dzieci. Promuje też młodych twórców i przygotowuje wystawy ich prac.

nasTroje

W wernisażu, który odbył się 8 września, uczestniczyła Agnieszka Bielaska, założycielka „Fundacji dla Sztuki”, która pogratulowała artystom talentu plastycznego, życzyła dalszego rozwoju artystycznego i wielu sukcesów.

Ekspozycja czynna będzie do 9 października br.

~Podejrzany typ

09-09-2021 23:40 3 12

Fajnie, gratuluję, pozdrawiam!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.