17 września autorka książek dla dzieci i młodzieży Katarzyna Wasilkowska zaprezentuje swoje powieści młodym krośnianom na dwóch spotkaniach autorskich.
Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 w Oddziale dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Drugie o godz. 11.00 w filii nr 4 Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Krakowskiej 124..

Katarzyna Wasilkowska jest tłumaczka z angielskiego, copywriterka a przede wszystkim autorka książek dla dzieci i młodzieży. Debiutowała w 2016 r. książką "Jowanka i gang spod Gilotyny" (za którą otrzymała nagrodę "Guliwer w krainie olbrzymów"). Jej pozostałe książki to "Mleczak", "Królestwo jakich wiele", "Baltazar wraca do domu", "Kobra" (wyróżniona w konkursie Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego), "Niebajka o Mikołaju", "Pierścień kurantów" (kontynuacja "Jowanki i gangu spod Gilotyny", wirtualna powieść odcinkowa), "Świat Mundka" (wyróżniony w konkursie Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY oraz wspisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej), "Jagodowy dziadek", "Kilka niedużych historii" i najnowsza "Już, już".

Katarzyna Wasilkowska pisze na poddaszu albo pod gruszą w ogrodzie swojego domu na podwarszawskiej wsi, w którym mieszka z mężem, dziećmi, dwoma psami i kotem. I choć jej książki czytają głównie dzieci i młodzież, to autorka pisze je dla wszystkich, tłumacząc: "Mówi się, że tworzę dla dzieci i młodzieży, ale czy wiek ma tu szczególne znaczenie? Wątpię, żeby konieczne były takie podziały. Moje książki są dla każdego, komu z nimi po drodze".

Spotkania z Katarzyną Wasilkowską odbędą się w ramach projektu pn. "W sieci tajemnic… i książek" z Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu "Partnerstwo dla książek".