W niedzielne popołudnie (12 września) na stadionie lekkoatletycznym MOSiR przy ul. Bursaki w Krośnie zorganizowany został charytatywny piknik rodzinny na rzecz krośnieńskiego hospicjum.
Piknik rodzinny zorganizowany przez Centrum Medyczno-Charytatywne Caritas w Krośnie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie zainaugurowały biegi dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach. Pamiątkowe medale oraz nagrody najlepszym wręczał ks. Andrzej Dec, dyrektor Centrum Medyczno-Charytatywnego Caritas w Krośnie.

Piknik rodzinny na rzecz hospicjum w Krośnie

Atrakcją był pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz wysokościowego przygotowany przez strażaków z JRG PSOP w Krośnie, a także stoisko Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.
Najmłodsi mogli skorzystać również z gier, zabaw, malowania twarzy oraz dmuchańców.

Piknik rodzinny na rzecz hospicjum w Krośnie

Piknik rodzinny na stadionie lekkoatletycznym prowadził Krzysztof Podkul. Jednym z patronów medialnych był portal terazKrosno.pl.

Piknik rodzinny na rzecz hospicjum w Krośnie

- Głównym polem działania Centrum Medyczno-Charytatywnego Caritas w Krośnie jest prowadzenie hospicjum i zakładu opiekuńczo-leczniczego przy ul. Grodzkiej. Na chwilę obecną zarówno hospicjum jak i ZOL zapełnione są praktycznie w stu procentach. Z fachowej pomocy w obydwu placówkach korzysta około 50 osób - powiedział ks. Andrzej Dec.

Oprócz opieki nad chorymi, Centrum prowadzi zakład rehabilitacyjny oraz wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: