Ogromne ilości nielegalnej krajanki tytoniu, elektryczna krajalnica, nagrzewnica, parownica oraz suszarka do tytoniu. Akcja policjantów z Pilzna w Lipinach.
W miniony wtorek (14 września), policjanci z komisariatu w Pilznie, w budynku gospodarczym w miejscowości Lipiny, ujawnili wytwórnię krajanki tytoniowej.

- Wspólnie działania z policjantami wydziału do walki z przestępczością gospodarczą oraz funkcjonariuszami wydziału kryminalnego, doprowadziły do zatrzymania dwóch osób. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 51 i 39 lat. Pierwszy z nich to mieszkaniec powiatu dębickiego, drugi mężczyzna to mieszkaniec powiatu tarnowskiego - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

W budynku gospodarczym policjanci znaleźli ponad 1650 kg suszu tytoniowego oraz ponad 320 kg krajanki tytoniowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia służące do nielegalnego procederu - krajalnicę, nagrzewnicę, parownicę oraz suszarkę do tytoniu.
Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyliczono na ponad milion złotych.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili zatrzymanym zarzuty nielegalnej produkcji i posiadania tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, ograniczenia wolności oraz grzywna.
Mężczyźni przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Objęto ich dozorem policyjnym, zabezpieczeniem majątkowym oraz zakazem opuszczania kraju.

~Hiobowski

20-09-2021 19:18 11 25

c.d. Zarzuty że pazerne państwo zabiera biednym rodzinom jest bezzasadne. Owszem w postaci podatku akcyzowego zabiera palaczom, którzy swoim dymem trują siebie i dzieci. Dzisiaj rodziny dostają na dziecko świadczenie 500+ i wiele innych, więc głód im nie grozi. Nie muszą parać się przestępstwem w postaci rozprowadzania tytoniu bez akcyzy.
Odpowiedz

~Hiobowski

20-09-2021 18:55 10 21

Nie ma co porównywać celnika za czasów Jezusa Chrystusa z celnikiem obecnym. Ówczesny celnik był urzędnikiem rzymskim zbierającym podatki od mieszkańców zajętych przez cesarstwo rzymskie. Wówczas nie palili nałogowo wstrętnych śmierdzących papierochów jak obecnie, więc nikt nie nakładał podatku akcyzowego na palaczy. Obecnego palacza, gdy dostanie raka płuc, trzeba będzie leczyć w NFZ-cie. Dlatego ściąga się z palacza akcyzę na poczet przyszłego leczenia.
Odpowiedz

~oscar

18-09-2021 14:41 8 26

Dzieki temu-w biednych rodzinach pozostawalo pare zlotych na jedzenie wjecej. Pazernośc na akcyze panstwo ma nadzwyczaj wielką. Celnik za Chrystusa byl zawodem pogardzanym, i nic sie nie zmienilo
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.