W niedzielę 28 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie lodowiska w Dukli przy obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Lodowisko zostało udostępnione po raz pierwszy 23 grudnia a dziś (28.12) zostało oficjalnie otwarte. - Myślę że jest to wspaniały prezent dla dzieci na ferie - mówił burmistrz Dukli Andrzej Bytnar. - Pomysł na lodowisko 'podrzucił' dyrektor MOSiRu. Zaczęliśmy szukać firmy która może go zrealizować. Oczywiście był problem z pieniędzmi ale udało się przekonać radnych, jeszcze poprzedniej kadencji. Wydatek jest spory ale jednorazowy ponieważ lodowisko jest demontowalne - dodał burmistrz Dukli.

Lodowisko zostało sfinansowane z budżetu Gminy Dukla, całkowity koszt inwestycji to blisko 600 tys. zł. Ma 800 m2 powierzchni, może pracować w temperaturze do +10 stopni Celsjusza. W wypożyczalni obok czeka 110 par łyżew w różnych rozmiarach. Tafla będzie pielęgnowana rolbą - specjalną maszyną do czyszczenia i wygładzania lodu.Ceny biletów
Lodowisko jest otwarte przez cały tydzień od godz. 09:00 do 19:30 a w okresie nauki szkolnej od godz. 10:00 do 20:00. Bilety wstępu normalny kosztuje 5 zł, ulgowy - 2 zł. Dzieci do lat 7 zapłacą tylko 1 zł. Wypożyczenie łyżew to wydatek 5 zł.