Dachowaniem pojazdu w miejscowości Łączki Kucharskie, zakończyła się sobotnia przejażdżka seatem dwóch mężczyzn. Kierujący samochodem był kompletnie pijany.
W sobotę (18 września) po godz. 23:00, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Łączki Kucharskie w przydrożnym rowie znajduje się samochód osobowy. Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili zgłoszenie. W rowie znajdował się przewrócony na dach seat. W pojeździe, jak również w jego otoczeniu, nie było nikogo.

Przed północą, na jednym z przystanków autobusowych w miejscowości Łączki Kucharskie, patrol ropczyckich dzielnicowych zauważył dwóch mężczyzn. Ich zachowanie wskazywało, że znajdują się pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów potwierdziło ten fakt. 31-latek miał ponad 3 promile, natomiast 45-latek prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci podejrzewali, że to oni mogli podróżować seatem.

Mężczyźni potwierdzili, że podróżowali pojazdem, jednak nie chcieli powiedzieć, który z nich kierował. Policjantom przekazywali niespójne wyjaśnienia oraz zasłaniali się niepamięcią. Obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wczoraj, 31-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego przyznał, że to on siedział za kierownicą seata. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz obligatoryjnie zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie również za spowodowanie kolizji.

~antypijak

22-09-2021 12:58 10 32

Należy jak najszybciej wprowadzić bardziej surowe kary za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Plaga pijaństwa jaka panuje wśród kierowców jest wprost niewyobrażalna. W dodatku w społeczności zwłaszcza małomiasteczkowej i wiejskiej istnieje ciche przyzwolenie na tolerowanie wyczynów krewnych i znajomych. Na pijanego nie reagujesz tzn. że go akceptujesz.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.