We wtorek 14 września w Odrzykoniu Pani Maria Kluska w gronie najbliższych i sąsiadów świętowała jubileusz setnych urodzin.
W dniu urodzin jubilatkę odwiedził Wójta Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański wraz z sołtysem Odrzykonia Janem Krygowskim oraz radnym Eugeniuszem Jakubusem wraz z małżonką jako członkiem rodziny i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Wojaszówka.

Wójt, który w imieniu władz gminy i jej mieszkańców, a także własnym przekazał gratulacje i najserdeczniejsze życzenia dalszych lat życia w dobrym zdrowiu oraz samych spokojnych dni w otoczeniu najbliższej rodziny. Przedstawiciele samorządu przekazali Pani Marii przygotowany na tę okazję dyplom z życzeniami, kwiaty, prezent oraz słodki upominek - miód z pasieki wójta.

Nie zabrakło też życzeń i upominków od obecnych na uroczystości członków rodziny oraz sąsiadów. Uzupełnieniem uroczystości jubileuszowej był tort urodzinowy z którego Jubilatka osobiście zdmuchnęła świeczki, lampka szampana oraz wspólne zdjęcia.

100. urodziny Pani Marii Kluska z Odrzykonia
Jubilatka osobiście zdmuchnęła świeczki z urodzinowego tortu

Warto dodać, że Pani Maria jest osobą skromną, cierpliwą, niezwykle pogodną, której dopisuje nie tylko dobra pamięć, wzrok, ale i humor. Z przekazu rodziny wiemy, że ulubionym codziennym zajęciem Pani Marii są robótki ręczne.

Przepis na długowieczność

Niewykluczone, że to wewnętrzny spokój i "biały barszcz".

Pani Maria Kluska urodziła się sto lat temu 14 września 1921 roku w Gliniku Charzewskim (gmina Strzyżów). Do szkoły podstawowej uczęszczała do oddalonego kilka kilometrów Glinika Zaborowskiego. Po ślubie w 1939 r. z mężem nadal mieszkała w rodzinnej miejscowości. To właśnie tam Pani Maria spędziła swojego długie i pracowite życie, gdzie zajmowała się prowadzeniem domu i ciężką pracą na roli. Wychowała pięcioro swoich dzieci. W jej życiu było wiele pięknych i radosnych chwil, które pozwoliły przetrwać ten najtrudniejszy okres. A życie nie szczędziło jej ciężkich doświadczeń, chociażby wyjątkowo trudny czas wojny. W ciągu tych minionych lat wiele przeżyła i była świadkiem zmian zachodzących w naszym otoczeniu.

Pani Maria od 37 lat jest wdową. Doczekała się 15 wnuków i 25 prawnuków. Od 2020 roku mieszka w Odrzykoniu.

Jubilatka dołączyła do grona 4 mieszkanek gminy Wojaszówka, które mają 100 i więcej lat.

~Duzo..

22-09-2021 14:38 6 20

.. zdrowia.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.