Policjanci wyjaśniają okoliczności postrzelenia 73-letniego mieszkańca Krosna. 37-letni mężczyzna, który z pistoletu hukowego strzelał do krośnianina, został zatrzymany. Poszkodowany trafił do szpitala.
Wczoraj około godz. 19, krośnieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o postrzeleniu mężczyzny. Do zdarzenia miało dojść w rejonie zalewu przy ul. Szklarskiej. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili wstępnie, że 73-letni mieszkaniec Krosna wracał z żoną z połowu ryb. Gdy na drodze wymijał się z innym pojazdem, kierujący nim mężczyzna zatrzymał się, wysiadł z samochodu, wyciągnął broń przypominającą rewolwer i oddał w stronę 73-letniego krośnianina dwa strzały. Jeden z pocisków trafił mężczyznę w nogę. Po tym zdarzeniu napastnik wsiadł do samochodu i odjechał.

Poszkodowany wskazał policjantom siedzącego nad wodą i łowiącego ryby sprawcę postrzału. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Krosna. Mężczyzna wydał funkcjonariuszom rewolwer hukowy. 37-latek przyznał się do oddania dwóch strzałów, tłumacząc, że poszkodowany nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu. Wyjaśnił także, że rewolwer kupił przez internet.

Policjanci zabezpieczyli broń hukową. 37-latka przewieziono do komendy, gdzie przebadano go na alkomacie. Urządzenie wskazało, że był trzeźwy. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Postrzelony mężczyzna trafił do szpitala.

Na rewolwer hukowy nie wymagane jest pozwolenie. Pociskami do rewolweru mogą być naboje hukowe, albo gumowe kule. Prawdopodobnie właśnie takim gumowym pociskiem został raniony 73-letni mężczyzna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.