Adam Janda zwycięzcą VI Korczyńskiego Biegu "Do Prządek", w Korczyńskim Marszu Nordic Walking triumfował Jacek Konik.
Organizatorem sobotniej sportowej imprezy byli Wójt Gminy Korczyna, Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie, portal aktywnakorczyna.pl oraz Stowarzyszenie "Prządki-ski".

Start biegu w Czarnorzekach
W zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników

Na starcie stanęła rekordowa liczba ponad 160 zawodników. Mieli oni do pokonania malowniczą i wymagającą trasę biegnącą przez Korczynę i Czarnorzeki.

Mikołaj Konik, Paulina Niepokój i Bogdan Latuszek
Mikołaj Konik (906), Paulina Niepokój (920) i Bogdan Latuszek (912)

Jako pierwszy na metę w Czarnorzekach wbiegł Adam Janda z czasem 43:53, drugi był Marcel Bytnar, trzeci Gniewomir Skrzysiński. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Albrycht 49:06 przed Martą Prajzner i Ewą Marszałek.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników biegu z Izabelą Marcisz

W biegu nordic walking najlepszy okazał się Jacek Konik 57:03, drugi na mecie był Robert Janocha a trzeci Marek Sokołowski. Z kolei wśród kobiet z kijkami maszerowała najszybciej Małgorzata Krawczyk 1:05:14, druga na mecie była Marta Ochwat a trzecia Paulina Niepokój.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli zawody otrzymali na mecie pamiątkowe medale. Najlepszi dodatkowo nagrody rzeczowe a zwycięży puchary. Nagrody wręczał wójt gminy Korczyna Jan Zych, zastępca wójta Katarzyna Urbanek i biegaczka narciarska Izabela Marcisz.