Policjanci z Tarnowca prowadzili czynności w sprawie kradzieży rynien spustowych z kościoła w Łubnie Opacym. Zarzuty usłyszało dwóch 18-latków z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego.
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Tarnowcu wspólnie z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego jasielskiej jednostki, pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem osób odpowiedzialnych za kradzież miedzianych rynien spustowych z budynku kościoła w Łubnie Opacym.

- Do kradzieży rynien doszło na przełomie lipca i sierpnia br., a straty spowodowane przez złodziei sięgały kilku tysięcy złotych. Na podstawie zebranych materiałów, w ubiegłym tygodniu, policjanci wytypowali i zatrzymali dwóch podejrzewanych o kradzież 18-latków. To mieszkańcy powiatu jasielskiego i krośnieńskiego - poinformował kom. Piotr Wojtunik z KPP Jaśle.

Podczas przesłuchania jeden z nich przyznał się do stawianego zarzutu i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.